21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ALİ KAHRIMAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

EZİNE PEYNİRİNİ VE MANDIRACILARINI KORUMA,GELİŞTİRME VE TANITMA DERNEĞİ BAŞKANI ALİ KAHRIMAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0013

 

Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma, Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Ali Kahrıman, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ali Kahrıman, yayımladığı mesajında şunlara yer verdi;

 

“Kandil geceleri; insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin arttığı çok özel gecelerdir.

 

Türk Milletinin, asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı  “Miraç Kandili” de aynı duygularla kutlanan mübarek gecelerden biridir. Bu gece de, Miraç Kandilini idrak edecek olmanın huzur ve mutluluğunu milletçe yaşamaktayız.

 

Hicri Recep ayının 27. gecesinin tanık olduğu bu “Büyük Buluşma”, dolayısıyla “Miraç Hadisesi”  aslında her müminin günde beş vakit namaz aracılığı ile bir sırrın yaşandığı hikmetlerle dolu bir yolculuğun adıdır. Miraç, insanın erdemliliğe ulaşması ve yaradanı ile buluşma şerefidir. Miraç, göklere olduğu kadar, insanın kendi semasına, yani kalbine ve iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur.

 

Yeryüzünün iki manevi merkezinde, Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa’da ve göklerde Peygamber Efendimiz ile gerçekleşen bu kutlu yolculuk, bugün bizim için manevi merkez olan gönül dünyamızda gerçekleşmelidir. Miraç, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Miraç’ı hatırlamak ve anmak, günde beş kez kapısını çaldığımız Allah’ın sonsuz merhametine yeniden ulaşma dileğidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Miraç Kandili’nin son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayların da  son bulmasına vesile olmasını temenni ediyor, başta tüm üreticilerimiz, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimiz olmaz üzere, Türk ve İslam Aleminin Mübarek Miraç Kandilini en kalbi duygularımla kutluyorum.”

 

About Post Author