20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ali Tuğrul Yıldırım ; “12 Eylül cinayettir, Unutmak Tükenmektir, MHP Darbelere Dimdik Karşı Duracaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, 12 Eylül Darbesinin 41. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yıldırım mesajında “12 Eylül cinayettir. Unutmak Tükenmektir” dedi.

Başkan Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“12 Eylül cinayettir. Darbeler bir nevi işgaldir, gerilemedir, tarihin gerisine düşmek demektir. Her darbe kaos ve krizin serpilmesi,haksızlık ve kanunsuzlukların sivrilmesi demektir.Darbeler, Türk demokrasi kültürünü zehirlemiştir. Milli iradeyi örselemiş, vesayeti özendirmiştir.

12 Eylül 1980 darbesi Türkiye’nin on yıllarını çalmış, istikbal haklarını çarpıtmış, milli hakimiyeti prangalamıştır. Ne yazıktır ki, bu tahribatın artçı ve ağır sarsıntıları yıllarca siyaset ve toplum hayatında derin yaralar açmış,istikrarsızlıkları da tetiklemiştir.

27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz Türkiye’nin büyüme ve yükseliş ümitlerine, milli birlik ve dayanışma azmine, huzur ve barış ortamına iç ve dış odakların el birliğiyle planlayıp uygulamaya geçtikleri zincirleme suikastlerdir.

MHP Teşkilatlarımız her dönem olduğu gibi, canıyla ve kanıyla,Milletimizin ruhuna yabancı, milli ve manevi değerleri ile çatışmalı olan bu darbeci kadroların, devlete musallat olmasına karşı durmuş ve de her zaman da karşı duracaktır.

Tüm yaşananlardan çokça canı yanan ve dersler çıkaran Milletimiz, yakın zamanda yaşadığımız hain girişimde, bir daha asla hiçbir yabancı kuklanın silah zoruyla ülkemize ve demokrasimize hükmedemeyeceğini, boyunduruk altına da kesinlikle alınamayacağımızı, net şekilde kanıtlamıştır.

Darbeler ile şehit edilen Ülküdaşlarımızı rahmetle, minnetle ve dualarla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Demokrasisinin ilelebet bekçisi olacağımızı da şer odakların akıllarından çıkarmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum.”

About Post Author