20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ANIL KAHRIMAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 19 Mayıs Atatürk!ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kahrıman mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü; bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür.

Bir Ülkenin yarınlarından emin olması, yetiştirdiği gençlerin sağlıklı, duyarlı olmasıyla mümkündür. Unutulmamalı ki İstanbul’u fetheden komutan Fatih Sultan Mehmet de 21 yaşındaydı. Türk Milletini ileriye götürecek olanlar da gençlerimizdir. Türk gençliği, ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı ve cansiperane mücadelenin, istikbal mücadelemize de ışık tuttuğuna inanıyoruz.  

Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”