13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYTOP VE UYSAL BERAT KANDİLİ MESAJI

AK PARTİ EZİNE İL GENEL MECLİS ÜEYELERİ HASAN HÜSEYİN AYTOP VE BAHRİ UYSAL, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0006

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aytop ve Uysal mesajlarında, “Berat Kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatının yakalanabileceği müstesna zaman dilimlerinden birisidir” dedi.

 

Aytop ve Uysal mesajlarının devamında şunları ifade etti.  “Yoksulları gözetme, yardıma muhtaçlara el uzatma ve paylaşım bu mübarek aylarda ve gecelerde daha da ayrı bir önem kazanmaktadır. Bu manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanan acılara çare olması, sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere şifa olmasını diliyorum. Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır.

 

Bilindiği gibi Berat; kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelmektedir. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

 

Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslam Aleminin Berat Kandili’ni kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların arınmamıza vesile olmasını diliyor, Berat Kandili’nin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi.

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye