21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYVACIK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İFTAR SOFRASI AÇTI

Her yıl Ramazan ayında toplumsal birliktelik, kaynaşma ve manevi duyguları yüceltme amacıyla 13 Yıldır hiç aksatmadan geleneksel hale getirilen Ramazan sofrası bu yılda Ayvacık Belediyesi tarafından düzenlendi.

Ayvacık Belediyesi tarafından Belediye yazlık düğün salonunda iftar sofrası kuruldu. Ramazan ayı boyunca dileyen herkes iftar sofrasından açabilecek. İftar sofrasından yaklaşık 600 kişi yararlanabilecek.

Ramazan ayı etkinliği ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin “Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı sadece sahura kalkmak, oruç tutmak değildir. Ramazan barışın, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşmanın, dayanışmanın, kaynaşmanın ayıdır. Bu mübarek aya ulaştıran Rabbimize şükürler ediyorum. Ramazan ayın tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. 13 yıldır kurduğumuz bu iftar sofrasına yeni belediyelerinde  katılması bizi sevindirdi. İlçemizde kurulan iftar soframızda, ihtiyaç sahibi olan veya olmayan her kesimden vatandaşımızı, mübarek ay boyunca aynı sofrada onları bir arada buluşturmaktan kendi şahsım adıma mutluluk duyuyorum. Allah’tan ümit ediyorum ki daha nice Ramazan’lara hep birlikte, sağlık, afiyet ve huzur içerisinde ulaşırız’’ dedi.

 

About Post Author