27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ayvacık Misvaklar Köyünde bulunan evinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan kayıp alzheimer hastası yaşlı kadını Jandarma Bayramiç Alikabaklar köyünde buldu.

Edinilen bilgiye göre Ayvacık ilçesi Misvak köyünde yaşayan alzheimer hastası Hatice Bayram (74), 10 Kasım günü saat 17.00 sıralarında evden ayrıldı. Kendisinden haber alamayan yaşlı kadının yakınları jandarmaya kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine köye gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, köylülerle birlikte arama çalışması başlattı. Kayıp kadının Ezine ilçesi Karagömlek köyü ile Bayramiç ilçesi Alikabaklar köyü arasında görüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Yaşanan gelişmeler üzerine Ayvacık, Bayramiç ve Ezine İlçe Jandarma Komutanlıklarınca görevlendirilen devriyeler ve çevredeki vatandaşlar ile birlikte arama çalışmalarına başlandı.

Çok yönlü başlatılan arama neticesinde H.B. isimli yaşlı kadın aynı gün içerisinde saat 23.45 sıralarında Bayramiç ilçesi Alikabaklar köyü bölgesinde sağ olarak bulunarak, ailesine teslim edildi.