Pts. May 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BABAOĞLU , “2018 Yılı Ezine’mizin Makus Tarihinin Bitişi Olacak”

3 min read

Ezine ilçesinde İçme Suyu Arıtma Ünitesi için yer tespiti ile Kanalizasyon atık su arıtma tesisi temel atma töreni yapıldı.

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, yapımı devam eden 1.000 tonluk su deposu inşaatı çalışmaları ile yapımı planlanan İçme Suyu Arıtma Ünitesinin yer tespiti çalışmalarını yerinde inceleyerek yapımına başlanan Kanalizasyon Atık Su Tesisinin temel atma törenine katıldı.

Babaoğlu’na Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Hakan Üner, Mustafa Pilan, Ferdi Sayın, İller Bankası Proje Sorumlusu Kezban Arık, İller Bankası Proje Arazi Koordinatörü Metin Çetinbaş, AK Parti İlçe ve Kadınlar Kolu yöneticileri ile Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

Babaoğlu ilk olarak yapımı devam eden 1.000 tonluk Su Deposu inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Ardından yapılması planlanan İçme Suyu Arıtma Ünitesinin yer tespiti çalışmaları yapıldı. Su deposunun yakınına yapılması planlanan içme suyu arıtma tesisinin yer tespiti hakkında görüş alışverişinde bulunan Babaoğlu, çalışmaların bir an önce başlaması talimatını verdi.

Babaoğlu ve beraberindekiler daha sonra yapımına başlanan Kanalizasyon Atık Su Tesisinin temel atma törenine katıldı. Babaoğlu burada yapımına başlanan tesis hakkında detaylı bilgiler alarak çalışmaları yerinde inceledi.

Törende kurban kesimi dualar eşliğinde yapıldı.

“2018 yılı Ezine’nin Makus Tarihinin Bitişi Olacak”

Belediye Başkanı Babaoğlu burada yaptığı açıklamada, “1000 Tonluk su deposu kaba inşaatı bitti. Fayansları döşendikten sonra depo dolacak. Eski su deposu tadilat işlemleri ile yenilenerek hizmete alınacak.  Asıl önemli müjdeyi vatandaşlarımıza vermek istiyorum. İçme suyu arıtma tesisi için yer tespitini yaptık ve vaat ettiğimiz “çeşmelerden arıtılmış su akacak” sözü için düğmeye basılmış oldu. Tesisimizin projesi, konvansiyonel tip modern ve Avrupa standartlarına uygun olacak şekilde hazırlandı. İnşallah bu tesisimiz ve akabinde yenileyeceğimiz eski su depomuz ile saniyede 75 metreküp su akışı sağlanarak, Ezine’mizin musluklarından tertemiz su akacak ve ilçemizin yıllardır çilesi haline gelen su sorunu ortadan kalkacak. Kanalizasyon çalışmalarında ve su patlağı sorunlarında su borularının halini yerinde gördük. İnsanımıza yıllardır bu pis borulardan su içiren zihniyet şimdi bu çalışmalarımızı insafsızca ve haksızca eleştirmekte ve provakosyan yaratmaktadır. Ama halkımız çalışmalarımızı yerinde görüyor ve takdir ediyor.

Kanalizasyon Atık Su Arıtma Tesisimizin temel atma törenini gerçekleştirdik. İnşallah menderes ve Akçin çayımıza artık tertemiz arıtılmış su akacak.

Akçin Çayı ıslahı çalışmalarımız da hızla devam ediyor. İnşallah 2018 yılında bu projelerimizin hemen hemen hepsi tamamlanarak hizmete girecek ve Ezine’nin makus tarihi son bulacak. Ezine’liler her şeyim en iyisini hak ediyor. Bizde onlara gece gündüz çalışarak onlara hak ettiklerinden daha fazlasını sunmak, Ezine’yi yer altı ve yer üstü güzellikleriyle yaşanabilir, modern bir kent haline dönüştürmek için çalışmalarımızı seçim kaygısı yaşamadan yapıyoruz.

Tüm çalışmalarımız Ezine’mize hayırlı olsun.

“Durmak yok!… hizmete devam !…..

 

 

 

Posts Slider

Bu Haberleri Kaçırmayın