21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ROMANYALI ŞARKICI İNNA’DAN UMURBEY’DE MUHTEŞEM KONSER

Dünyaca ünlü Rumen şarkıcı İNNA, Çanakkale Umurbey’de ilk kez düzenlenen havacılık festivali ‘Troy Air Fest’in ilk akşam konserinde sahne aldı.

Lapseki İlçesi’ne bağlı Umurbey Beldesi Belediyesi ile Görsel Tanıtım Derneği işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali Troy Air Fest de, dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Inna rüzgarı esti. Dünyaca ünlü şarkıcı Inna, Umurbey Belediyesi ve Görsel Tanıtım Derneği iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali “Troy Air Fest” kapsamında, Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde verdiği konserde hayranlarıyla buluştu.

Festivalin gündüz olan bölümünde sivil havacılığı sevdirmek için çocuklar boğaz ve şehitlik semalarında uçuruldu. Havacılık festivalinin akşamki bölümünde ise dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Inna konser için sahneye çıktı.

Umurbey Beldesi Sahili’nde 4 gün sürecek festival için hazırlanan alandaki etkinlikler, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ın konuşmasıyla başladı. İlk sahne performansını ise ünlü DJ Vanessa Moreno sergiledi.

Ardından da alanı dolduran 10 binden fazla müzikseverin sabırsızlıkla beklediği Inna sahne aldı. Kariyerine 2008’de çıkardığı ‘Hot’ albümüyle başlayan ve şarkıları ile Romanya, Moldova, Bulgaristan, Polonya, İspanya, Rusya, Macaristan, Yunanistan ve Türkiye’de müzik listelerinde 1 numaraya yükselen Inna, Umurbey Beldesi’ndeki sahne performansı ve sempatik tavırlarıyla hayranlarından tam not aldı. Şık bir elbiseyle sahne alan İNNA, şarkıların arasında iki erkek dansçısı ile birlikte muhteşem dans ve şarkıları ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Hayranları ise İNNA’nın şarkılarını dinlerken sergilediği sahne performansını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

İNNA’nın şarkıların arasında sık sık Türkçe ve İngilizce olarak, ‘Türkiye seni seviyorum’, ‘Çanakkale seni çok seviyorum’ ve ‘Teşekkürler’ sözleriyle Türkiye’ye olan hayranlığını dile getirdi.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konserde İNNA, seslendirdiği birbirinden güzel ve bilinen şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı. Festivale katılanlara muhteşem bir gece yaşatan İNNA, yaklaşık 1 saat sahnede kaldı.

About Post Author