21 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BAHADIR GÖNÜLLÜ, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

KÖRÜKTAŞI KÖYÜ MUHTARI BAHADIR GÖNÜLLÜ, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0016

 

 

Körüktaşı Köyü Muhtarı Bahadır Gönüllü, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

Gönüllü mesajında şu ifadelere yer verdi.

“  Miraç,  arınma ve Allah’a yükseliştir. Bunun yolu da heveslerden, hırs ve intikam duygularından, öfke ve gazaptan, kibir ve gururdan vazgeçmektir. Zalimlere karşı sessiz kalmak, zulmün karşısında suskun ve mazlumlardan uzak durmak, Miraç gerçeğini de hiç anlamamak demektir.

Bu duygu ve düşüncülerle Atatürk’ün “Bizim dinimiz en tabii ve mâkul dindir. Ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dinin tabii olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lâzımdır. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur” sözü ışığında, her türlü zalimlikten uzak, insanların birbirine sevgi ile sarıldığı, devlet yönetiminde sağduyunun egemen olduğu, tüm insanların özgürlüğü ve mutluluğu hissettiği günler diliyorum.

Güçlünün zayıfı ezdiği bir dönemde insanlığı kucaklayan peygamberimizin örnek ahlakından uzaklaşıldığı günümüzde, hem dünyada hem ülkemizde güçlüden yana kurulan bu sömürü düzeninin yerini, mazlumdan ve ezilenlerden yana hakça bir düzenin alması temennisiyle İslam dünyasının ve halkımızın Miraç Kandilini kutlar, bugünün uzlaşıya, hoşgörüye, insanca yaşama vesile olmasını dilerim.”

About Post Author