29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

????????????????????????????????????

BELARUS İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ALEKSEİ SHVED ÇTSO YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, karşılıklı işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen görüşmede, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Özgür Ekşi ve Genel Sekreter Sema Sandal  Belarus Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Çanakkale Fahri Temsilcisi Rıdvan Demirhan hazır bulundu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Belarus ile önemli bir tarihsel ve kültürel geçmişe sahibiz. Ticari ve kültürel bağlarımızı arttırmak üzere, Kardeş Şehir ağlarımızı kurduk. Odamız üyelerinin ticari faaliyetlerinde vize kolaylığı sağlanması, Belarus’un kimyasal ve ağır iş makinaları konusunda Dünyaca bilinen üreticilere sahip olması, Ezine Gıda İhtisas OSB’ye yatırım yapmak isteyen  iş insanlarının davet edilmesi, bölgemizin öncelikli sektörleri olan tarım ve tarıma dayalı sanayi, maden, turizm ve yenilenebilir enerji konularında neler yapabileceğimizi görüştük. Hedefimiz, Odamızı bölgemizin dış ticarette lokomotifi haline getirmek için  gerekli işbirliklerini organize edeceğiz.” diyerek Belarus İstanbul Başkonsolosu Sayın Aleksi Shved’ e gerçekleştirdikleri ziyaret ve işbirliği önerilerine gösterdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

Görüşme, Başkan Semizoğlu tarafından günün anısına hediye takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret tamamlandı.

 

About Post Author