13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

BİGA TSO 2021 YILI EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2021 yılı Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Melih Akyıl’ın başkanlığında 14 Eylül 2021 Salı günü saat 18.30’da Oda hizmet binasında bulunan konferans salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldı.

Meclis Başkanı Akyıl toplantının başında 2021 yılının Ahi Evran Yılı olduğunu ve ahiliğin; ahlak, akıl, bilim, çalışma demek olduğunu, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatında önemli bir yeri olan tacir, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutladığını belirterek, hayırlı bol kazançlar diledi. Akyıl ayrıca, Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan son gelişmeler, Türkiye’nin çelik ihracatındaki artış, TOBB tarafından verilen sanayi kapasite raporlarında meydana gelen olumlu değişim konularında meclis üyelerine bilgiler aktardı.

Toplantının birinci gündem maddesi gereği Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2021 yılı Ağustos ayı gelir-gider durumu, ikinci gündem maddesinde ise hesapları inceleme komisyonunun raporu görüşüldü ve meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan; 2021 yılı Ağustos ayı içerisinde Oda yönetimi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili bilgiler paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘’1-2-3 Ekim’de Biga Fuarını Yapacağız. 1 Ekim’deki Açılışa Tarım Bakanımız da Katılacak’’

Doğan, tüm Oda üyelerini ve bölge halkını 01-03 Ekim 2021 tarihlerinde 15’ncisi gerçekleştirilecek olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı (BİGA FUARI)’na davet etti.

‘’Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 1-2 Ekim’de Biga’ya Geliyor’’

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası misafirimiz olacak. Çorlu TSO ile kardeş oda ve işbirliği protokolü imzalayacağız.

‘’Biga OSB Yatırım Sahası Haline Gelecek’’

OSB genişleme sağası onaylandı. Altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Biga gelişiyor ve büyüyor. Biga’ya ve OSB’ye her gün yeni yatırımcılar geliyor. Çalışmalar istediğimiz gibi gerçekleşirse 2022’de sözleşmeleri bitirmek, 2023 ilk çeyreğinde tamamen açmak.

’SMA Hastası Ahmet Alp İçin Çalışmalar Devam Ediyor’’

SMA hastası Bigalı evladımız Ahmet Alp için keşkek ikramı etkinliğini gerçekleştirdik. İyi bir gelir elde edildi. Şu anda paranın % 66’lık kısmı toplandı. Zaman çok daralıyor. OSB olarak da bir çalışma yapacağız. Şirket olarak bir çalışmamız var. TOBB ile de yazışma yaptık. İnşallah bir kaynak elde ederiz. Bağış yapan herkese teşekkür ediyoruz.

‘’2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Başladı’’

Pandemi devam ediyor ancak okullar açıldı. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Hijyen, maske, mesafe kurallarına dikkat edelim. Aşı olarak korunulurluğu arttırabiliriz. Türkiye ekonomisi kapanmayı kaldıramaz. Lütfen tüm kurallara uyalım.

Meclis Toplantısında geçtiğimiz ay yapmış olduğu “Temel İlk Yardım” konulu sunumundan dolayı Biga Nefes İlkyardım Eğitim Hizm. Turz. Tic. Ltd. Şti. kurucusu ve Biga TSO Meclis Üyesi Pınar Şen’e teşekkür plaketi takdim edildi.

About Post Author