7 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bülent Turan ; “Amacımız tüm muhtarımızın köprü çalışmasını yerinde görmeleri”

Yapımı devam eden ve 2022 yılından tamamlanması beklenen ‘1915 Çanakkale Köprüsü’ şantiye alanını Ayvacık ve Ezine ilçesinden Muhtarlar gezdi.

Çanakkale Valiliğin koordinesinde Lapseki Kaymakamlığının ev sahipliğinde Ayvacık ve Ezine İlçelerinden  Mahalle ve Köy Muhtarları, Lapseki ilçesinde 1915 Çanakkale Köprüsü Şantiyesini ziyaret etti.

Lapseki Kaymakamı  Tahir Şahin, Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Salonunda yaptığı kısa hoş geldiniz konuşmasında “Amacımız tüm muhtarımızın 1915 Çanakkale Köprüsü  yapım çalışmasını yerinde görmeleri sağlamak bu anlamda yaptığımız organizasyonda bu gün Ayvacık ve Ezine ilçesine ve köylerinden siz muhtarlarımız ile birlikteyiz. Ülkemiz, ilçemiz, ilimiz için çok değerli olan  bir kamu yatırımı var. Bu yatırım ile ilgili ilçemizi tüm muhtarlarımız ziyaret ettiler bu gün sizleri misafir ediyoruz bu yatırımı silerinde yerinde görmenizi istedik”dedi.

Ardından1915 Çanakkale Köprüsü yetkili mühendisi tarafından ‘1915 Çanakkale Köprüsü’  hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Daha sonra  Programlarına 1915 Çanakkale Köprüsünün Lapseki Şantiyesini inceleyerek devam muhtarlar Lapseki Öğretmenevinde gerçekleştirilen öğle yemeğinin ardından İlçeden ayrıldılar.

Programa İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Özel İdare Müdürü Ahmet Alkan ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Latif Candan, muhtarlara eşlik etti.