28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde Ezine’de gerçekleşen tören ve etkinliklerle anıldı.

İlk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Buradaki törende Kaymakam Yunus Kızılgüneş ve Belediye Başkanı Güray Yüksel tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise tüm yurt genelinde olduğu gibi sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Diğer bir program ise Celaleddin Topçu Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Ezine İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi tarafından hazırlanan ve düzenlenen program İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmanın Ezine İmam Hatip Ortaokulu İngilizce öğretmeni Mine Pınar Yakar tarafından yapıldı.

Programın en duygusal bölümünde ise Ezine İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Feyza Özen’in “Ben Mustafa Kemal’im” adli şiiri okuması sırasında duygusal anlar yaşandı. yüreği Atatürk sevgisi ile dolu öğrencimiz Feyza şiiri göz yaşları ile okurken salondakiler de göz yaşlarına hakim olamadı.

Öğrencilerin Ezine esnafı ve ileri gelenleriyle yaptığı “Atatürk Kimdir Sizin için ne ifade ediyor” isimli ropörtajın izlenmesinin ardından, Melike Çoban adlı öğrenci tarafından “Atatürk’ü Duymak” adlı şiir okundu.

“Bir Ömrün Hikayesi ” adlı Oratoryonuın öğrenciler tarafından sahnelenmesinin ardından program sona erdi.