30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale AK Parti’den Organ Bağışına Destek

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nce, ‘Organ ve Doku Bağış Haftası’ kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standı ziyaret eden AK Partililer, bağışta bulundu.  

Organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin gelişmesini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan ‘Organ ve Doku Bağış Haftası’ kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’nda İl Sağlık Müdürlüğü’nce Organ Bağışı Standı kuruldu. Organ ve Doku Bağış Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenirken, bağış standını da çok sayıda kişi ziyaret etti. Organlarını bağışlayarak destek oldu.

Organ nakli bekleyen hastalara bir umut ışığı olmak ve toplumdaki bilinci ve duyarlılığı artırmak adına kurulan Organ Bağış Standı’nı, etkinliklerin son gününde AK Parti kadroları ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu ve üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu ve üyeleri ile ilçelerden gelen teşkilat başkanları ve üyeleri organ bağışında bulunarak, destek verdi.

İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, sağlık camiasının çalışanları ile beraber, standı ziyaret eden konuklarla tek tek ilgilenerek, verdikleri destek nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Müdür Taşçı, organlarını bağışlayan AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’a bağış kartını da kendisi teslim etti.

 

 

 

 

About Post Author