13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

DEGÜF’ten Ezine’de Bilgilendirme Toplantısı

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) tarafından Ezine’de güreş sezonu öncesi devecileri bilgilendiren toplantı düzenlendi.

Merkezi Aydın’da bulunan Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Fedaresyonu (DEGÜF) tarafından, Ezine’de 2017-2018 sezonunda uygulanacak kurallar hakkında bilgilendirmenin yapıldığı ve orta hakem eğitiminin verildiği toplantı yapıldı.

Toplantıya DEGÜF Başkanı Aytekin Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Ağlar, Genel Sekreter Mevlüt Toker, Eşleme Kurulu Başkanı Akkın Pazarlı, Çanakkale, İzmir, Balıkesir, Aydın, Muğla ve Antalya bölgesinden dernek başkan ve yöneticileri ile deveciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kaya yeni güreş sezonunun hayırlı olmasını dileyerek, kazasız ve sorunsuz bir güreş sezonu temennilerinde bulundu.

Toplantıda Başkan Kaya ve Federasyon yetkilileri tarafından 2017-2018 Güreş sezonunda uygulanacak kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunulurken, görsel olarak ta anlatımın yapıldığı Orta Hakem Eğitimi verildi.

Toplantıda ayrıca, Degüf Ana Statüsü, Disiplin Yönetmeliği, Masa Hakemliği Yönetmeliği, Orta Hakem Yönetmeliği, Saha Komiseri Yönetmeliği, Görevli Lisan Yönetmeliği, Ağız Bağcı Yönetmeliği, Baş Urgancı Yönetmeliği, Gözlemci Yönetmeliği ve Cazgır Yönetmeliği hakkında bilgilendirmelerde de bulunuldu.

 

 

About Post Author