17 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE BARO BAŞKANI AV. BÜLENT ŞARLAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Çanakkale Baro Başkanı AV. Bülent Şarlan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Şarlan mesajında şunlar ifade etti.

 

“30 Ağustos zaferinin yıldönümünde, vatanımızı kurtararak bağımsızlığımızı bize kazandıran kahramanlarımızı, Çanakkale’nin Avukatları olarak minnet ve şükranla anıyoruz. Bu zafer, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin ve özverili bir toplumun eseridir.

 

Karşısında donanımı ve imkanları daha fazla olan kuvvetlere karşı koyarak ülkesini kurtaran geçmişimiz bize her olanaksızlığın; vatan sevgisi ve birliktelikle aşılabileceğini göstermiştir.

 

Biz Avukatlar, her zaman kahramanlarımızı örnek aldık almaya da devam edeceğiz. Bizler yüklendiğimiz sorumluluğun bilinci içerisinde aynı ülkemizi savunanlar gibi hukuk devletini ve adaleti savunmaya devam edeceğiz

.

Büyük zafer için verilen mücadelenin sonunda önce bağımsızlığın ardından da cumhuriyet değerlerinin elde edilmesini borçlu olduğumuz başta Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”