21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“ÇANAKKALE İÇİNDE MASAL VAKTİ e TWİNNİNG PROJESİ” BAŞARIYLA SÜRÜYOR

Çocukların dil bilgisi ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla Ezine Gazi İlkokulu 5/B Anasınıfı öğretmeni Ayşegül Laçinkaya ve Çanakkale’nin ilçelerindeki çeşitli okullarda görev yapan bir grup öğretmen tarafından  hayata geçirilen “Çanakkale İçinde Masal Vakti e twinning Projesi” başarıyla sürüyor.

Projenin Ezine’de Proje Ortağı Gazi İlkokulu 5/B anasınıfı öğretmeni Ayşegül Laçinkaya proje ile ilgili yaptığı bilgilendirmede ;  “Masalların, çocukların dil gelişimine ve hayal dünyalarını zenginleştirmeye önemli katkıları vardır. Bu kapsamda, Çanakkale’nin çeşitli ilçelerinde çalışan öğretmenlerle işbirliğiyle Çanakkale İçinde Masal Vakti Projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında, Odeabank’ın Eşit Masallar serisi öğrencilerle birlikte inceliyoruz. Proje sayesinde çocuklarımızın dil gelişimini ve hayal dünyalarının ufuklarını açmak istiyoruz. Proje ile amaçlarımızı “okumayı sevdirmek, okuma anlama etkinliklerine katkı sağlamak, masallarda yaşanan olayları hayal edebilmelerini ve resme dönüştürmelerini sağlamak, kadın-erkek eşitliğinin temelde öğrenilmesini sağlamak, kendi haklarını öğrenmelerine ortam hazırlamak, dinleme becerilerine katkı sağlamak ve resim yeteneğini geliştirmek, gelecek nesillere eşit masalları aktarmak” olarak sıralayabiliriz. Projemizde eğitim öğretimde teknolojinin doğru bir şekilde kullanılmasını yaygınlaştırarak bu surece aileleri de dahil ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayşegül Laçinkaya ayrıca etkinlik projelerinin yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazi İlkokulu Müdürü İsmail Çetinkaya ise yaptığı açıklamada, “Bu e twinning projesi sayesinde,  proje de emeği geçen  5/ B anasınıfı öğrencilerimize, ilkokul kısmının 1. Sınıfa giden öğrencilerine, kaynak olması amacıyla tüm öğretmenlerimize toplam iki yüz adet masal seti dağıtıldı. Bu projede öğretmenimiz ve öğrencilerimizin emekleriyle e twinning dünyasında okulumuzun ismi duyulacak” dedi.