13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE DEVLET HASTANESİNDE BAŞARILI “MYOM (UR)” AMELİYATI

Ezine Devlet Hastanesine bir süre önce atanan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Kübra Özkan Karacaer, başarılı operasyonlarından birini daha gerçekleştirerek bir hastaya daha şifa oldu.

Ezine Devlet hastanesi bünyesinde yapılan ameliyatlara bir yenisi daha eklendi. Ezine Devlet Hastanesi’nde görevine yeni başlayan Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı Op Dr. Kübra Özkan Karacaer tarafından  Kadın hastalıkları ile ilgili  operasyonları başarılı bir şekilde devam ediyor.

 Ağrı ve kanama şikayetleriyle Ezine Devlet Hastanesi Kadın Doğum polikliniğine başvuran hastaya yapılan muayene ve tetkikler neticesinde rahimde yerleşmiş 8 cm lik Myom (UR) teşhis konuldu.

Hasta Op. Dr. Kübra Özkan Karacaer ve kibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonrası sağlığına kavuşmuş olarak taburcu edildi.

Kadın Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Kübra Özkan Karacaer yaptığı açıklamada ; “Myom (Ur) günümüzde kadınlarımızda sıklıkla karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Myomlar rahimi oluşturan düz kas hücrelerinden köken alan, iyi huylu (benign) tümörlerdir. 40 yaş üzerindeki yaklaşık 3 kadından birinde myom teşhis edilmektedir. Kadınlarımızın belirli aralıklarla kadın doğum polikliniklerimize de gerekli tetkik ve tedavilerini yaptırmalarını öneriyoruz. Kendilerini hastanemizdeki polikliniklerimize davet ediyoruz ” dedi.

Hastaneden yapılan açıklamada ise “Tüm kadınlarımızı erken teşhis tanı ve tedavi hizmetlerini almaları için Ezine Devlet Hastanemize bekliyoruz” denildi.