23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE MAE DEVLET HASTANESİ GEBE OKULU PANDEMİ TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE AÇILDI

Çanakkale MAE Devlet Hastanesinde pandemi nedeniyle bir süredir yüz yüze yapılamayan ancak uzaktan eğitim şeklinde verilen Gebe Okulu eğitimleri pandemi tedbirleri çerçevesinde tekrar başladı.

Gebe Okuluna katılan anne adayları, eğitimlerde gebelik döneminde beslenme, egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, doğru emzirme, anne sütü faydaları ve yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alacaklar. Aynı zamanda gebeliklerini ve doğum anını rahat geçirmeleri için gebelik egzersizi yapılacak.

Temel amacın; bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşlerin arasında güçlü ilişkiler ve verimli bir iş birliği oluşturmak, anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini sağlamak olan Gebe Okulu’nda ayrıca gebelikte tehlike belirtileri ve doğum sonrası gebelikten korunma konularında da eğitimler verilecek.