26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesi bünyesinde 4+1 cihaz kapasitesiyle faaliyet gösteren Hemodiyaliz merkezi daha modern ve daha geniş bir ortamda hizmet verebilmek için yeniden düzenlendi.

Hemodiyaliz ünitesinde 9+1 olarak artan cihaz sayısı ile beraber hastalara daha konforlu, kaliteli şartlarda hizmet verebilecek şartlar sağlandı. 120 metre kare Hemodiyaliz salonu 70 metre kare dinlenme odasından oluşan, hastaların giriş çıkışını kolaylaştırmak için ayrı bir girişi olan ve zemin katta bulunan merkezin, merkezi ısıtma-soğutma sistemi ile her hasta için ayrı merkezi oksijen ve aspiratör sistemi bulunmakta.

 1 Diyaliz Hekimi, 1 Nefroloji Uzmanı, 5 Sertifikalı Hemşire olmak üzere deneyimli sağlık personelinin hizmet verdiği Hemodiyaliz Merkezinde,  günde 40 hastaya Sağlık hizmeti verebilecek donanıma sahip şartlar oluşturuldu.

Hemodiyaliz merkezinde hastalar son teknolojik donanıma sahip olan hasta yataklarında sağlık hizmetini almakta. Ezine Devlet Hastanesi Hemodiyaliz merkezinde ayrıca yapılan genişletme çalışması neticesinde iki adet izole alan oluşturularak, pandemi şartlarında olası bulaş riski ortadan kaldırılmış oldu.