17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale merkezli 6 ilde, suç örgütüne yönelik operasyonda aralarında çuç örgütü lideri S.K. ve eski eşi B.Ö.’nün aralarında olduğu 23 zanlı gözaltına alındı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce çevresine kendisini Mübarek Serdar lakabıyla anılmak üzere lanse eden ve Gönen mafyası olarak tanınmaya çalıştığı belirlenen S.K.liderliğindeki organize suç örgütünün Biga ile komşu ilçelere nüfus etmeye çalıştığı ve özellikle vatandaşları tehdit ve baskı suretiyle sindirerek mallarına el koyma çabasında olduğu yönünde alınan istihbari bilgiler doğrultusunda zaman kaybedilmeksin adli makamlardan gerekli izinler alınarak teknik ve fiziki takibe başlanıldı.

Teknik ve fiziki takip devam ederken Balıkesir’in Gönen ilçesinin eski belediye başkanına yönelik silahla yaralama olayını sözde örgüt liderinin azmettirdiği şüphesi ve Gönen ve Biga ilçelerinde meydana gelen silahlı saldırıları olaylarının söz konusu oluşumca yapıldığının değerlendirilmesi neticesi, yaklaşık 2 aydır devam edilen projeli çalışmada operasyon erkene alınarak “Nitelikli Yağma ve Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma” suçlarına ilişkin olarak başta örgüt lideri S.K. ile örgütle iltisaklı 23 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik Çanakkale’nin Biga ve Çan ilçeleri ile Balıkesir’in Gönen, Erdek, Edremit, Bandırma, Manisa’nın Turgutlu, Bursa’nın Yıldırım, İstanbul’un Beykoz ve Kocaeli’nin Körfez ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Özel Harekat ve Çevik Kuvvet desteğiyle drone ve narkotik köpeği Şila’nın da bulunduğu operasyonda, sözde örgüt lideri S.K. ve eski eşi B.Ö. ile birlikte 21 şüpheli gözaltına alındı. 

 Operasyonda yapılan aramalarda ayrıca şüphelilere ait çelik yelek, pompalı tüfek, tabancalara ait çeşitli ebatlarda mermi, beyzbol sopası, boş senetler ile kırılmış halde flash bellek, sim kart ve telefonlar ele geçirildi.

Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Biga Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.