17 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Sağlık-Sen’den o sözlere sert Tepki ; “ÇOMÜ Yönetiminin Gereğinin Yapmasını Bekliyoruz”

Çanakkale Sağlık-Sen Şubesi, ÇOMÜ’de görevli bir akademisyenin sosyal medya hesabı üzerinden sağlık çalışanlarıyla ilgili sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Çanakkale Sağlık-Sen Şubesi tarafından yapılan ve ÇOMÜ’de görevli bir akademisyenin sosyal medya hesabı üzerinden sağlık çalışanlarıyla ilgili sarf ettiği sözlere tepki gösterilen açıklamada ÇOMÜ Yönetimi göreve davet edilerek, “ÇOMÜ yönetiminin gereğinin yapmasını bekliyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“ÇOMÜ Yönetiminden Ses Yok”

Sosyal medya hesabından Sağlık Çalışlanlarına hakaret eden bizce sözde akademisyen (!) hakkında idari işlem yapıldı mı? Sağlık Çalışanları adına Çanakkale Sağlık Sen olarak bu olayın takipçisiyiz. Skandal paylaşımın üstünden 15 gün geçti. ÇOMÜ Yönetiminde ses yok.

Bizler sağlık çalışanları olarak arkadaşlarımızı yitirdiğimiz, annemizi-babamızı-eşlerimizi, çocuklarımızı göremediğimiz bir süreç yaşadık ancak hiç şikayetçi olmadık fedakarca canla başla görevimizi yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Çünkü bu iş bizim mesleğimiz ve mesleğimizi severek yapıyoruz.

“ÇOMÜ Yönetiminin Olayı Görmezden Gelmesi Sağlık Camiasına Saygısızlıktır”

Bu özverili süreçte Çanakkale özelinde 10 bine yaklaşan  genelde 700 bin sağlık çalışanı sevdiklerinden vazgeçerek görevini yaparken hakaret eden saygısız ne yapıyordu? Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağlık Çalışanlarına minnet duygularını, şükranlarını iletirken bu sözde akademisyen bu paylaşımı hangi amaç ve hangi ruh hali ile yapmıştır. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına algı yapıp hakaret edip söz söyleyen, bu düşünce ile nasıl akademisyen olduğu ise bizce tartışmalı olan bu kişi hakkında ÇOMÜ Yönetimi herhangi bir işlem başlattı mı? Bu Sağlık Camiasına saygısızlıktır, İdareciler tarafından görmezden gelinmesi ise ayrı bir saygısızlıktır.

Biga İBBF’de öğretim görevlisi olan kişinin sağlık çalışanlarına yönelik sarf ettiği sözlerin elbette bir cezası olmalıdır. Biz sendika olarak, sağlık çalışanlarının tüm sorunlarına sendikasına-dünya görüşüne bakmaksızın sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya devam edeceğiz.