19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE TİCARET BORSASI VE HALKBANK ARASINDA “PARAF KART TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile HalkBank arasında, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere başlatılan “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” kapsamında Çanakkale Ticaret Borsası ile HalkBank arasında protokol imzalandı.

Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Finansman Protokolünde Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyesi Ruhi Badem, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Balıkesir Bölge Koordinatörü Erdoğan Başıhoş, Balıkesir Bölge Pazarlama Müdürü Turay Baş, Çanakkale Şube Müdürü Ali Devrim Önder, KOBİ Müdür Yardımcısı Yenal Tekin Nalcı, KOBİ Müşteri İlişkileri Yetkilisi Emrah Özer ile Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İMZALANAN PROTOKOL İLE BORSA ÜYELERİ, HALKBANK TARAFINDAN, CİRO VE KREDİBİLİTEYE GÖRE BELİRLENECEK LİMİTLER DÂHİLİNDE TİCARİ MAL ALIM-SATIMLARINDA KOLAY FİNANSMAN İMKÂNINDAN FAYDALANABİLECEK.

 

Protokolle ilgili açıklamada bulunan ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen “Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Paraf Kart” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü acıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

 

Çanakkale Ticaret Borsası olarak; yine geçtiğimiz aralık ayında Ziraat Bankası ile de benzer bir protokol imzalamıştık. Bugün de Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için Borsamız ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolünü” imzaladık. Tüm üyelerimizin faydalanacağı, alıcı ve satıcının tahsilat, finansman sıkıntısı çekmeden ticaret yapmasını hedefliyoruz.” dedi.

 

Halkbank tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde Borsa üyelerinin bu sistemden faydalanabileceğini dile getiren Başkan ÜZEN; “Daha fazla dayanışma ruhuna ihtiyacımız olduğu böyle bir dönemde HalkBank ile yaptığımız bu protokolle üyelerimiz nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Üyelerimizin bu avantajlı finansman imkânından faydalanmaları menfaatlerine olacaktır. Halk Bankasının değerli temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

About Post Author