17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Tedarik zincirinde finansmanı güvence altına alacak güçlü bir anlaşma olan “TOBB – Halk Bank Tedarik Zinciri Finansman Lansmanı” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Halkbank işbirliğinde 05 Ocak 2021 Salı günü video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen’in katılım sağladığı lansmanın açılış konuşmaları TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından gerçekleştirildi.

Halkbank’ın, satıcıya tahsilât güvencesi ve alıcıya da 18 aya kadar vade imkânıyla ödeme esnekliği sunacağı Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşmasından, TOBB çatısı altında bulunan 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.

Başkan Kaya Üzen lansman ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası ile hayata geçirdiği Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’ne bu kez de Halkbank ile gerçekleştirerek ‘Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’ ile üyelerimize çok önemli bir destek daha sağlıyor.

Halkbank tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkanından faydalanabileceği projeyle ilgili olarak, tedarikçi ve alıcılar banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Halkbank garantörlüğünde gerçekleştirecek. Böylece tahsilat konusunda her iki tarafında riski sıfıra inecektir.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizlerde tedarik zincirlerinde yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere Halk bankası ile güçlerimizi birleştiriyor.

Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ`lerimize hayırlı olmasını temenni eder, üyelerimizi güvenli ticaret imkânından yararlanmaya davet ediyorum.