11 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP ÇANAKKALE ; “BU DÜZEN DEĞİŞECEK KARANLIKLARI AYDINLIKLARA ÇIKARTACAĞIZ”

CHP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, CHP’yi bazı terör örgütlerine lojistik anlamda destek vermek ile suçlayan Prof.Mazhar Bağlı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Prof. Mazhar Bağlı Habertürk’te yayınlanan “Enine Boyuna” adlı programda,“CHP, PKK ve FETÖ’YE lojistik destek veriyor” sözlerine CHP yönetimlerinden büyük tepki aldı. Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilde açıklama yaparak savcılığa Bağlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP İl Yönetimi de Mazhar Bağlı hakkında Çanakkal Adliyesine giderek suç duyurunda bulundu. CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural suç duyurusunda bulunmadan önce yaptığı açıklamada ;

“Bugün bir suç duyurusunda bulunmaya geldik. Kendini bilmez bir Öğretim Üyesi adı “Mazhar Bağlı” kendisi kimdir? Önce biraz ondan bahsetmek isterim. Konya Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesidir. 2009-2015 AKP merkez yürütme kurulu üyeliği yapmıştır. 25. dönem Urfa Milletvekili ve bir dönem Rektörlük yapmıştır. Kendisi hakkında taciz iddiaları var. Mazhar Bağlı CHP’ye saldırıyor. Partimizle ilgili FETÖ terör örgütü ve PKK terör örgütü ile ilgili lojistik desteği içeriden sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi’dir demiş. Biz böyle bir iddiayı kabul etmiyoruz CHP İl Başkanı olarak, İl yönetim kurulu üyelerimizle ve Merkez İlçemizle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu düzen değişecek , karanlıkları aydınlıklara çıkartacağız” dedi.

About Post Author