13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP ÇANAKKALE’DEN BORSA YÖNETİMİNE ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Merkez İlçe Başkan Vekili Süleyman Erte’den oluşan heyet, STK ve meslek odalarına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Meclis Başkan Vekili Aslı Akgül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Gökhan Uysal ve Cahit Cem Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Ruhi Badem, Birol Çetin ve Genel Sekreter Sevcan ev sahipliğinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ardından Borsa üyelerinin sektörel sorunlarına ilişkin Birlik önderliğinde yapılan çalışmaları dile getirdi.

Üzen ayrıca, Koronavirüs salgını nedeniyle sektörler, Borsanın 2021 faaliyet ve çalışmaları, gıda sektörünün önemli fuarlarından Anuga ve Antalya Yörex Fuarları, tarım ve tarıma dayalı sanayi sektörüne ilişkin projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, öncelikle Borsa sektörlerinin durumları hakkında bilgiler aldı. Yoğun bir çalışma programı içerisinde bulunduklarını ifade eden Erkek “Bugünde Ticaret Borsası ile bir arada olmaktan dolayı son derece mutluyum” dedi.

Toplantıda Türkiye ve Çanakkale ekonomisi, sektörler, hal yasası gibi güncel konular hakkında değerlendirilmelerde bulunuldu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise açıklamasında “İl genelinde birkaç gündür ziyaretler yapıyoruz. İlde yer alan işadamlarımızla, dernek, ticaret odası, borsa, esnaf odası, ziraat odası ile bir araya geldik. Biz de bu vesileyle şu anda Milletvekilimiz aynı zamanda partimizin yönetiminde hukuk ve seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız ilk etapta ekonomik birimlerle bir ziyaret yapıyoruz, görüşlerini almak istiyoruz. Hem kentteki durumla ilgili, hem de genel durumla ilgili düşüncelerinizi almaya geldik. Bir tarım kenti olan Çanakkalemizin üretim potansiyellerini, rekabet gücünü arttırma misyonuyla önemli görevler üstlenen Ticaret Borsamızın Değerli Başkanı Kaya Üzen’e ve ekibine verimli paylaşımlar ve konukseverlikleri için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Ziyaret, güncel konulara ilişkin karşılıklı sohbetin ardından sona erdi. 

About Post Author