13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YÜREKTEN ALKIŞLAR BİGA TSO’YA ; “BİGA TSO’DAN AHMET ALP BEBEK İÇİN YARDIM GECESİNDE REKOR BAĞIŞ TOPLANDI”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) tarafından 14 Ekim Perşembe akşamı TSO hizmet binasında bulunan konferans salonunda SMA hastası Ahmet Alp bebek için Valilik onaylı yürütülen yardım kampanyaları kapsamında bağış gecesi düzenlendi.

Biga TSO ve Biga OSB Başkanı Şadan Doğan’ın organizasyonunu üstlendiği yardım gecesinde rekor bağış toplandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın da destek verip dahil olduğu bağış gecesi birçok medya kuruluşu ve basın mensubunun TV ve sosyal medya kanallarından yapılan canlı yayınla yüz binlerce kişiye ulaşılarak gerçekleştirildi.

Günler öncesinden duyurulmaya başlanan organizasyona yurt içi ve yurt dışından pek çok duyarlı hayırsever vatandaşımız katkıda bulundu ve gecenin sonunda 2.144.904,00 TL tutarında rekor bir bağış toplanarak gerekli olan miktarın % 85’ine ulaşıldığı açıklandı.

Şadan Doğan, pek çok gönüllü tarafından 14 aydır aralıksız yürütülen yardım kampanyasına destek veren tüm kişi ve kuruluşlara, az ya da çok yardımını esirgemeyen tüm halkımıza, dualarıyla Ahmet Alp ve diğer tüm SMA hastası bebeklerimize ve özel olarak gönüllülere teşekkür etti ve bağış gecesini canlı yayınlayarak tüm dünyaya ulaştıran basın mensuplarına da şükranlarını sundu.

Doğan, Ahmet Alp bebeğin en geç 30 Ekim’e kadar tedavisi için yurt dışına gitmesi gerektiğini ve duyarlı vatandaşları kampanyaya destek vermeye devam etmeleri konusunda taleplerini yineledi.

Bağış Gecesi sonunda konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan kampanyayla ilgili konuştu ve gecenin sürprizini açıkladı. Başkan Doğan kampanyanın bir süre daha devam edeceğini ve kalan bedelin 5 büyük şirket tarafından karşılanacağını ifade etti. Gecenin sonunda konuşan Biga TSO Başkanı Doğan; “Biga’nın kurtuluş etkinlikleri kapsamında gerçekleşen pehlivan güreşlerinde gönüllü arkadaşlarımızın canla başla destek çalışması yaparken, kalabalığın içindeki mücadelesini gördüm ve ben hem sevindim hem de bir iş adamı olarak üzüldüm. Sayın kaymakamımızın, sayın belediye başkanımızın da katılımıyla eşli bir kahvaltı organize ettik gönüllülerimizle. Orada ben arkadaşlara ’30 Ekim’de final olacak, bütün hazırlıklarımızı yapıp çocuğumuzu tedaviye göndereceğiz’ dedim. İlçe milli eğitim müdürümüze ve okul müdürlerimize de teşekkür ediyorum. Okullardan zarflarla paralar geliyor. Muhtarlarımızla da toplantılar yaptık. Onlardan da iyi paralar geleceğine inanıyoruz. Biz buraya 1 milyon hedef koymuştuk ama 2 milyonu ben tahmin ediyordum. Biz kendi şirketimizde de çok çalıştık. Vaat edilen rakamlardan daha yüksek de gelecek. Yarın da çalışmaya devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ederiz katkılarından dolayı. Ben hesap kitabı çok severim. 2 milyon 132 bin euro ilk teklif. Daha sonra dolara döndü. Birkaç tane daha teklif var. Dolar Duabi’den. Amerika’dan teklif var. Üzerinde çalışıyoruz. Teksas’tan teklif kabul edilirse, Dubai’den ya da. Teklifimiz tamamlanmış bile olabilecek. Önemli olan çocuğumuzu tedavi ettirmek. Biz bugün Biga’da aklınıza kim geliyorsa, isim vermeyeceğim ama 4-5 sanayi kuruluşu olarak en son kalan eksik rakamı hep birlikte karşılayacağız. Tabiki daha masraflar da olacak. Biz inşallah hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Kampanya hala devam ediyor. Kolay da değil. Bir kuruş bir kuruş toplanan paralarla geldi buraya. Gezeceğiz kapı kapı. Finalimiz belli. 30 Ekim’de uçak biletlerini halledip tedavi için yola çıkılacak. Tekrar bir kampanya da yapabiliriz. Bugünkü en büyük katkıyı veren Doğtaş’taki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm Biga halkına, tüm Türkiye’den ve yurt dışından destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

NOT: Katkıda bulunmak isteyen kişi ya da kuruluşlar yardımlarını RECEP GÜVEN adına Yapı Kredi Bankası’nda açılan TR24 0006 7010 0000 0093 8208 79 IBAN no.lu hesaba yatırabilirler.

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye