20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP’li Tarhan’a Cevap Turan’dan Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Çanakkale’nin, Ayvacık ilçesinde açılışa katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’na ait olduğunu öne sürdüğü işletmenin açılışına katılan CHP’li Tarhan sosyal medya hesabından açılışa dair paylaşımda bulundu.

Mühür Fekkinden Ceza Davasına Konu

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın da davet edildiği işletme açılışına CHP tam kadro katıldı.

CHP’nin tam kadro açılışına katıldığı işletmenin baştan sona mevzuatlara aykırı bir yapı olduğu, bu yapının kanunsuz faaliyete geçirildiği iddiasıyla CHP’li Tarhan’a, AK Partili Turan sosyal medya hesabı üzerinden açılışı yapılan işletmeye dair sözde çevreciler diyerek cevap verdi.

“Sorsanız Hak, Hukuk, Adalet”

Turan sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; “Sorsan hak,hukuk,adalet, bir işiniz de doğru olsun. Halk TV sahibi Cafer Mahiroğlu Assos’ta işyeri açıyor. Açılışta kimler yok ki? CHP tam kadro! Ama yer kaçak, yıkılacak! Daha ötesi mühürlenmiş ve mühür sökülmüş. Mühür fekkinden ceza davasına konu! Utanmadınız da… Bu cesaret ne?” ifadelerine yer verdi.

Turan Belgeler İle Paylaşımını Destekledi

Twitterdan paylaşımlarına devam eden Turan, “ Yer sit alanı kıyı kenar (50 mt) çizgisi ihlal edilmiş Yapı kayıt belgesindeki bina yIkılıp kaçak bina yapılmış. İnşaat mühürlenmiş  ama mühür kırılmış. Sorsanız hepsi çevreci” dedi.