24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTB BAŞKANI ABDULLAH DENİZ: “DUR YOLCU! BİLMEDEN GELİP BASTIĞINBU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR”

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Abdullah Deniz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin gurur kaynağı, muzaffer tarihimizin mümtaz sayfalarından biri ve milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’mizin 109. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, parlak zaferlere imza atan Aziz Milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve 109 yıl önce bugün dünya tarihinden silinmeyecek büyük bir destan yazmıştır.

18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatanına ve bayrağına sahip çıkmıştır.Bu emsalsiz zafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitler Diyarı Çanakkale’mizden, Zaferi’mizin 109. yıl dönümü vesilesiyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”