15 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SELÇUK SEMİZOĞLU ; ” ÜRETİM TÜM HIZIYLA EVİNİZDEKİ MUTFAĞIN TEMİZLİĞİNDE VE TİTİZLİĞİNDE DEVAM EDİYOR.”

ÜLGÜR GÖKHAN ; ” HER ŞEY USULÜNE UYGUN VE DENETLENİYOR. ÜRÜNLERİ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE TÜKETEBİLİRSİNİZ.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar  ile birlikte Dardanel A.Ş. balık üretim tesislerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Semizoğlu ve Gökhan ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Rainner Ong Montojo, Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Barış Harbi, Üretim ve Kalite Kontrol Müdürü Mertcan Şinik ve Ar&Ge Müdürü Nesrin Yumak ile bir araya geldi. Sosyal medyada yapılan olumsuz yorum ve eleştirilere karşı desteklerini ileten Başkan Gökhan, fabrika faaliyetlere ilişkin de firma yetkililerinden bilgi aldı. Ardından firma yetkilileri eşliğinde tesisi gezen Başkan Gökhan, üretim sürecini yerinde görerek üretilen ürünler hakkında bilgi aldı. 

“Başarılar arttıkça başarıları hazmedemeyenler de artar” 

Ziyaret ile ilgili bilgi veren Semizoğlu : “ Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan ve Dardanel Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Barış Harbi’nin daveti üzerine bu ziyareti gerçekleştirdik. Daha önce biz ÇTSO olarak açıklamamızı yaparak desteğimizi ifade etmiştik. İfadelerimizi bir kez daha teyit etmiş olduk. Gerçekten “ Güneş balçıkla sıvanmaz” . Aldığımız bilgilere göre 2254 çalışanın 1485’ i kadın. % 66 oranına tekabül ediyor. Önen ailesine İlimizin ekonomik hayatına ve istihdamına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılar arttıkça başarıları hazmedemeyenler de artar ve böyle çirkin saldırılar olabilir. Amacına ulaşamadıklarını da öğrendik, üretim tüm hızıyla evinizdeki mutfağın temizliğinde ve titizliğinde devam ediyor. Başarılarının devamını diliyorum“ dedi.

“Her Şey Usulüne Uygun ve Denetleniyor”

Tesis gezisinin ardından açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Dardanel üretim tesislerine geldik, gördük, iftihar ettik. Gerçekten bir kez daha Dardanel’in kent için ne kadar önemli bir yatırım olduğunu gördük. Her şey usulüne uygun ve denetleniyor. Hatta bugün bir şey öğrendik, buradan İsrail’e ihracat yapılıyor. Onun için de burada sürekli olarak İsrailli yetkililer de denetimde bulunuyor. Zaten devlet denetliyor, onun haricinde de buradan ürün alan şirketler de denetim yapıyor” dedi.

“Çanakkale İçin Önemli Bir Yatırım”

Dardanel’in Çanakkale için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Gökhan; “Reklam amaçlı bir çekim için buraya girilmiş ve daha sonra görüntüler kötü amaçlı kullanılmış. Burada birçok emekçi var. Özellikle de bunların yüzde 66’sı kadın. Onlarla da konuştuk, muhabbet ettik ve onlara moral motivasyon verdik. Çünkü burası çok önemli bir istihdam sağlıyor. Burada hiçbir eksik yok. Üretim süreci hijyenik bir şekilde sürmekte. Ürünleri gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Çanakkale Belediye Başkanı olarak bu tesisimizin üretimine kefiliz” dedi.