16 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO, COSME TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA EĞİTİMİNE KATILDI

COSME Türkiye projesi kapsamında organize edilen üç günlük Finansal Raporlama Eğitimi, Samsun’da yapıldı. KOSGEB tarafından organize edilen ve Samsun TSO ev sahipliğinde düzenlenen eğitime, Türkiye Avrupa İşletmeler Ağı konsorsiyum temsilcileri katıldı. 

3-5 Şubat 2020 tarihleri arasında Sheraton Samsun’da gerçekleştirilen COSME Türkiye Finansal Raporlama Eğitimine, EEN WEST-MAR konsorsiyum koordinatörü ve Edirne KOSGEB Müdürü Veysel Vural, konsorsiyum ortakları Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası COSME temsilcileri Proje Uzmanı Gökhan Doğru ve Uluslararası Ticaret Uzmanı Mehtap Göynüer, Namık Kemal Teknopark COSME Proje Uzmanları Figen Taşçı Durgut, Serpil Yılmaz ve Büşra Gür katıldı.

“TÜRKİYE,  DÜNYADA KOBİ’LER İÇİN ÇALIŞAN EN YAYGIN AĞDA”

Eğitimin açılış konuşmasını yapan KOSGEB Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Necati Günaydın, COSME Programı’nın 2,3 milyar Avroluk bütçesi ile Avrupa Birliği’nin en büyük çerçeve programlarından biri olduğunu belirterek, “COSME Programı’na katılım ile en temelde, AB’nin önceki eşdeğer programlarında edinilen tecrübe ve kazanımların devamlılığı ve ülkemizin temsilinin sürdürülmesinin hedeflenmiştir. 2000’li yılların ilk yarısında Avrupa Bilgi Merkezi olarak başlayan, bugün Avrupa İşletmeler Ağı şemsiyesi altında yürüttüğümüz değerli işbirliğimiz bu durumun bir göstergesidir. COSME Türkiye 2,3 Milyar Avro bütçe ile Avrupa’nın en Büyük projeleri arasında. Avrupa İşletmeler Ağı KOBİ’ler için çalışan en büyük network ağı ” dedi.

COSME Türkiye Finansal Raporlama Eğitiminin ilk gününde Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdal Temel tarafından proje bütçesinde yer alan tüm kalemler tek tek incelenerek kabul edilen ve edilmeyen maliyetler hakkında yaşanmış örnekler üzerinden anlatımlar gerçekleştirildi.

Finansal Raporlama Eğitiminin ikinci ve üçüncü günlerinde konsorsiyumlar arası yüz yüze görüşmeler gerçekleştirilerek, COSME Projesinin yürütme ve raporlama dönemlerinde yapılması gereken faaliyetler ile 2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.   

About Post Author