19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Oruçoğlu ; “Hiçbir Kimse bundan sonra Geyikli’mizde böyle bir şeye cüret edemeyecektir”

Geyikli Belediye Başkanı beldede yaşanan köpek ve kedi ölümlerinin faillerinin yakalanmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada yaptı.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bir süre önce belde de yaşanan ve büyük tepki ve yankı uyandıran köpek ve kedi ölümleri sonrası olayların faillerinin tespit edildiğini ve yargıya intikal ettirildiğini duyurdu.

Oruçoğlu yaşanan bu olaylar üzerine daha önce yaptığı açıklamada yaşanan bu ölümlerin faillerinin yakalanması için ellerinden gelen çabayı emniyet güçleri ile birlikte tüm güçleri ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtmişti.

Oruçoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile olayların faillerinin kendileri ve emniyet güçleri ile birlikte yaptıkları araştırma ve inceleme ile sonucu tespit edildiğini ifade ederek, Belediye personeli oldukları tespit edilen bu şahısların açığa alındıklarını belirtti.

Oruçoğşlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Yaklaşık bir haftadır Geyikli’mizi üzen ani köpek ve kedi zehirlenmeleriyle ilgili o günden bu yana Geyikli jandarması ile birlikte koordineli yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Çamoba köyünde bir çoban tarafından tüfekle vurularak öldürülen köpeklere jandarma tarafından ulaşıldı. Hakkında işlem yapıldı. Tabi bu bizi tatmin etmedi biz zehirlenen köpeklerin akıbetini öğrenmek için araştırmayı derinleştirdik. Belediye kameraları ve çevredeki güvenlik kameraları taranması sonucunda maalesef belediyemiz personelinden 3 şüpheliye jandarma ile birlikte ulaştık. Şuan jandarma çalışmalarını bu yönde ( ifade tutanak vs) sürdürmektedir. Soruşturmanın selameti açısından bu üç personel tarafımdan açığa alınmıştır. Üzülerek te olsa bunu kamuoyuna söz verdiğimiz için açıklıyorum. Söz konusu personelden biri (o gece nöbetçi) daha önce Geyikli’de köpek ölümüyle ilgili şahsıma iftira atmaya çalışan meclis üyesi Zuhal Özkan ile birlikte köpek ölümleriyle ilgili kamuoyunda yer bulmuş üzeri daha önceki belediye biz yapmadık diyerek geçiştirilmiş olduğunu takip ettim. Şükürler olsun ben böyle yapmadım.
Ama şahsım bu olayı gurur meselesi yapıp ve can dostlarımız için verdiğim mücadeleyi kim gölgelemek istiyorsa babamın oğlu olsa bulacağım diye ahdettim. Şu an olay yüzde 99 çözülmüştür. Konu jandarmadadır. Milli arklardan gelecek rapor beklenmektedir. Bu üç personel resmî ifadededir. Kendileri olay sonuçlanıncaya kadar açığa alınmıştır.
olay yargıya intikal etmiştir. Geyikli Belediye Başkanlığı olarak bu konuyu sonuna kadar takip ettik ve takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla arz ederim. Hiç bir şahıs bu saatten sonra Geyikli’de böyle bir şeye cüret edemeyecektir. Edenler karşısında bizi bulacaktır.”

About Post Author