18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO’DAN ÜYELERİNE İŞKUR DESTEĞİ

ÇTSO, İŞKUR Hizmet Noktası olarak üyelerine destek vermeye başladı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2 Kasım 2016 tarihinde Çanakkale İŞKUR ile imzalanan protokol ile artık üyelerine “İŞKUR Hizmet Noktası” olarak “Mesleki Danışmanlık Hizmeti” verebilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, “Yapılan protokol gereğince İŞKUR portalı üzerinden; iş arayanların kaydını alma ve güncelleme, iş arayanların profillerine uygun açık işleri sorgulama, iş başvurusu alma ve başvuruları takip etme, işsizlik sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planı sorgulama, işgücü uyum programlarına başvuru yapma ve takip etme, özel sektör işverenin işgücü talebini almak ve sonuçlandırma işlemlerinin tamamı artık Odamız bünyesinde görevlendirilen personellerimiz tarafından yapılabilecek.”  açıklamasında bulundu.

“ÜYELERİMİZ ARTIK PERSONEL TALEPLERİNİ DOĞRUDAN ODAMIZA İLETİLEBİLECEK”

Genel Sekreter Sandal açıklamasının devamında; “Üyelerimiz bundan sonra personel ihtiyaçlarını doğrudan Odamıza iletebilecek. Odamız tarafından görevlendirilen ve İŞKUR tarafından konuyla ilgili eğitim verilen personelimiz gelen talepleri alarak başvuru sürecini başlatma yetkisine sahip olacak. İş arayan kişiler ile firmalarımızı bir araya geleceği bir platform oluşturacağız. Bu sayede arz ile talebi bir araya getirerek bölgemizin kalıcı istihdamına katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

04112016_1_0001