16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Cumhuriyet’lilerin Karne Heyecanı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulunda karne heyecanı yaşandı. Düzenlenen törende başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Çanakkale’nin başarılı eğitim kurumlarından birisi olan Cumhuriyet Ortaokulunda da tören düzenlendi.

Törende ilk olarak dönem içerisinde dereceye giren öğrencilere ödül, belge ve plaketleri takdim edildi. Buna göre ;

  1. sınıflarda 1. Şevval Korkmaz, 2. Nehir Demirci ve 3. Emir Kemal Güngördü’ye öğretmenleri Hülya Taner ve Berna Uçar tarafından,
  2. sınıflarda 1. Aylin Karadal, 2. İlayda Yaren Çamlı ve 3. Radife Can’a öğretmenleri Zeki İşgüzar, Gülşah Cebeci ve Neşe Güven Özcan tarafından,
  3. sınıflarda 1. Berkin Yılmaz, 2. Ayşe Ay ve 3. Yağmur İrtem’e Bahar Duygu Erden ve Süheyle Güvenç tarafından,
  4. sınıflarda 1. Mehmet Emir Gürses, 2. İrem Ersöz ve 3. İlayda Karagöz’e Okul Müdürü İbrahim Engel tarafından

Okul 1.si Elif İlke Demirkıran, Okul 2. si M.Emir Gürses ve 3. sü Efe Özgül’e öğretmenleri Tamer Can ve Tamer Mahir tarafından ödülleri ve belgeleri takdim edildi.

Ayrıca okulda yapılan etkinliklerden olan bilgi yarışmalarında dereceye giren sınıflara ve öğrencilere de ödülleri Müdür Yardımcıları Mustafa Civelek ve Ebru Uzunca tarafından,

  1. sınıflar arası münazara yarışmasında şampiyon olan Ayşe Ay, Yağızhan Işık, Z. Zülal Özarslan ve Gülce Gülade’ye ödülleri öğretmenleri Gülgün Kalkuş tarafından takdim edildi.

Törenin sonunda Okul Müdürü İbrahim Engel tarafından kapanış konuşması yapıldı.

Engel konuşmasında şunları kaydetti ;

“Bu günden itibaren 4-5 aylık bir maraton sonunda 1.yarıyılı tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Sevgili Öğrenciler, Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Başarılı olmanın belkide en önemli aşaması kendine güvenmedir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman guru duyabilirsiniz. Değerli Veliler, Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın.

Bu vesileyle, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, bir dönem boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören sona erdi.

 

 

About Post Author