20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Karne Heyecanı

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Ezine’de de öğrenciler 2017-2018 eğitim öğretim sona ermesi nedeniyle karnelerini almanın heyecanını yaşadı. Ezine’de ilk, orta ve lisede öğrenim gören toplam 3 bin 611 öğrenci, düzenlenen törenlerin ardından karnelerini aldı.

Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Gazi İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Cumhuriyet Anaokullarında düzenlenen karne törenlerine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Kaymakam Tuna’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak ve İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli’de eşlik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akman yaptığı açıklamada, “Sevgili Öğrencilerimiz, bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyor;  İlimizin ve ülkemizin, tarihi ve kültürel mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirmenizi, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve kitap okumanızı öneriyor, iyi tatiller diliyorum. Ayrıca tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını da tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde geçirebileceğimiz nice bayramlar diliyorum” dedi.

İlçedeki okullarda düzenlenen törenlerde okul birincileri plaketlerle, iftar alanlarda belgelerle ödüllendirildi.

Öğrencilerin karne sevinçlerine velilerde katıldı.

Gün boyu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda karne heyecanı yaşayan öğrencilerin bazıları karnelerindeki notları görünce sevindi, bazıları da hayal kırıklığına uğradı.

Özellikle bu yıl anasınıfına başlayan minik öğrenciler ile bu yıl birinci sınıfı bitiren öğrencilerin karne almaları renkli görüntülere sahne oldu. Öğretmenlerinin ellerinden ilk karnelerini alan minik öğrencilerin mutlulukları ve heyecanı anne ve babalarının da duygulu anlar yaşamasına neden oldu.

 

 

About Post Author