27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ülke genelinde 2016 yılına damga vurarak en çok gişe yapan ‘Dağ 2’ filminin oyuncuları, Çanakkale’ ‘de seyircisiyle  buluştu.
14122016_3_0002
Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde, İl  Kültür ve  Turizm Müdürlüğü organizasyonunda ve GESTAŞ’ın sponsorluğunda düzenlenen söyleşiye yoğun ilgi gösterildi. İçdaş Kongre Merkezine yoğun katılımdan dolayı birçok izleyici geri dönmek zorunda kaldı. Söyleşiye;  Atılgan Gümüş, Murat Serezli, Armağan Oğuz, Bedii Akın gibi oyuncular katıldı.Söyleşinin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal DOKUZ açılış konuşmasın da;   Vizyona yeni giren “”DAĞ 2”” filmi Türk askerinin kahramanlıklarını anlatarak milletimizin mazlumların yanında yer almasını konu etmesi itibari,sosyal sorumluluk projelerimize yakışacağını düşündük.

Türk Milleti dünde bu vatanı kaybetmemek için mücadele etti,bugün de edecek, ve kanının son damlasına sonsuza kadar edecektir.

10 Aralık Pazar günü İstanbul da terör saldırısı sonucu şehit olan vatan evlatlarını da bu vesile ile dualarla yad ediyorum.

Küresel güçlerin Türkiye içindeki hesaplarını, Türkiye çevresindeki coğrafyaya dönük hesaplarını, hangi güçlerle ittifak kurduklarını, hangi terör örgütünü besleyip üzerimize saldıklarını, onlara neler vadettiklerini, kendilerinin ne tür bir hesapla hareket ettiklerini, ellerinde ne tür harita taslakları olduğunu artık açık ve net biçimde biliyoruz.
Türkiye’nin büyük yürüyüşünün onları nasıl çıldırttığını, bu ülkeyi dizginleyemediklerini, susturamadıklarını, teslim alamadıklarını, içerideki kuryelerinin başarısızlığa uğradığını, uyguladıkları bütün senaryoların boşa çıktığını, bu yüzden de her başarısız senaryodan sonra daha kanlı planlara yöneldiklerini biliyoruz. O planları başlarına geçirecek bir milletiz.
Yine öyle olacak. Yine direneceğiz, sabredeceğiz, olağanüstü çabalar harcayacağız, bedel ödesek bile geri adım atmayacağız. Bu yeni tarih bir şekilde biçimlenecek, bu ülke yoluna devam edecek, küçülerek değil büyüyerek var olacak, onların imha planlarını ellerinde patlatacak, harita taslaklarına haritalarla cevap verecek, o alçakça planlarını başlarına geçirecek bir milletiz.

Vizyona yeni giren “”DAĞ 2”” filmi Türk askerinin kahramanlıklarını anlatarak milletimizin mazlumların yanında yer almasını konu etmesi itibari,101. Yıl etkinliklerimize yakışacağını düşündük.

Türk Milleti dünde bu vatanı kaybetmemek için mücadele etti,bugün de edecek, ve kanının son damlasına sonsuza kadar edecektir.

10 aralık Pazar günü İstanbul da terör saldırısı sonucu şehit olan vatan evlatlarını da bu vesile ile dualarla yad ediyorum” dedi.

Söyleşiye moderatör eşliğinde başlayan sanatçılar önce kendilerini tanıtarak, daha sonra ‘DAĞ 2’ filmine çağırılmaları ve filmin çekimleri hakkında bilgi verdi.Büyük bir coşku ile izlenen söyleşi İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu’nun misafirlere hediyelerini vermeleri ile son buldu.

14122016_3_0003

14122016_3_0004

14122016_3_0005

14122016_3_0006

14122016_3_0007