20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

DENİZ ; “YARATILMAYA ÇALIŞILAN SUNİ KRİZ 24 HAZİRAN GECESİ BOŞA ÇIKACAKTIR”

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. 

Türk ekonomisine seçim kararının alınmasının ardından bir operasyon çekilmek istendiğini belirten Deniz, “24 Haziran akşamı Sayın Erdoğan’ın sandıktan güçlü şekilde çıkarak başkan seçilmesi, AK Partinin meclis çoğunluğunu alarak göreve başlamasıyla görülecektir ki daha akşamında dolar ve ekonomik birçok gösterge normale dönecek, yaratılmaya çalışılan suni kriz boşa çıkacaktır.” İfadelerini kullandı. Çanakkale’ye geçtiğimiz 15 yılda yaklaşık 22 milyarlık bir yatırım yapıldığının altını da çizen Deniz, “Çanakkale’ye dünyaya örnek projelerin hayata geçirildiği bir şehir oluyor. 100 yıllık rüyamız olan boğaz köprümüzün temeli atıldı inşaatı devam ediyor, Ezine’de 8 bin kişiye istihdam sağlayacak Gıda OSB’nin temelleri atılıyor. Yeni hastane binalarımız hizmete açılıyor, Küçük kuyu tünelleri, Midilli Seferleri, Gelibolu’ya yeni iskele gibi saymakla bitmeyecek bir sürü yatırım ilerliyor. Bunlar çok kıymetli işler, bu yatırımlarla Çanakkale’nin ekonomisini bir üst lige çıkaracak. İş dünyası, halkımız bu yatırımları görüyor ve durması gerektiği yerde duruyor” dedi.

Abdullah Deniz yaptığı açıklamada şunları söyledi;

16 Yıllık Birikimi Bir Çırpıda Silip Atmak İsteyenlerin Operasyonlarına Maruz Kalıyoruz

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye 16 yıldır büyük bir gelişim sağladı. Biz iş dünyası olarak geçmişle bugünü mukayese ettiğimizde aradaki farkı çok net olarak görebiliyoruz. Ekonomik göstergelerde bu farkı açıkça ortaya koyuyor. Bugün her ne kadarda geçtiğimiz 16 yıllık birikimi bir çırpıda silip atmak isteyenlerin operasyonlarına maruz kalsak da Türk ekonomisi ve siyasi yapısı bu operasyonu da atlatacak güçtedir. Yapılanların açık bir operasyon olduğunun göstergesi de seçim kararının alınmasının hemen ardından dolar üzerinden bir hamle yapılmasıdır. Baktığınız zaman ekonomik göstergelere doların bu denli artması için bir sebep ortada yokken spekülatörler buradan bir hamle yapmaya çalışmaktadırlar. Merkez bankamızın aldığı cesur kararlar ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu sayesinde bu operasyonunda boşa çıkarılacağının mesajı verilmiştir.

Erdoğan’ın Başkanlığı ve Mecliste Güçlü Bir AK Parti’yle Krizler Boşa Çıkacaktır

24 Haziran akşamı Sayın Erdoğan’ın sandıktan güçlü şekilde çıkarak başkan seçilmesi, AK Partinin meclis çoğunluğunu alarak göreve başlamasıyla görülecektir ki daha akşamında dolar ve ekonomik birçok gösterge normale dönecek, yaratılmaya çalışılan suni kriz boşa çıkacaktır. Hatırlatmak isterim 2008’de tüm dünya kriz yaşarken Sayın Erdoğan bu kriz bizi teğet geçecek demişti ve kriz ülkemize uğramamıştı bile bugünde aynısı söz konusudur. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza onun yönetimine ve AK Partiye güveniyoruz sözüm ona bir kriz de varsa eğer bu kriz bizi teğet geçecek. Ayrıca altını çizmek isterim krizde olan bir ülkede bu denli yatırımlar yükselir mi? Dünyaya örnek yatırımlar bir bir hayata geçiyor.

İş Dünyası, Halkımız Bu Yatırımları Görüyor Ve Durması Gerektiği Yerde Duruyor

Geçtiğimiz 15 yılda sadece Çanakkale’ye yaklaşık 22 milyarlık bir yatırım yapıldı. Bakınız Çanakkale’ye her gün bir yeni temel atma, yeni bir tesisin açılışı gerçekleşiyor. Bu yatırımların Çanakkale’mize kazandırılmasında grup başkanvekilimiz Bülent Turan’ın ve Ayhan Gider vekilimiz çok kıymetli katkıları oldu, onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.  Çanakkale’ye dünyaya örnek projelerin hayata geçirildiği bir şehir oluyor. 100 yıllık rüyamız olan boğaz köprümüzün temeli atıldı inşaatı devam ediyor, Ezine’de 8 bin kişiye istihdam sağlayacak Gıda OSB’nin temelleri atılıyor. Yeni hastane binalarımız hizmete açılıyor, Küçük kuyu tünelleri, Midilli Seferleri, Gelibolu’ya yeni iskele gibi saymakla bitmeyecek bir çok yatırım ilerliyor. Bunlar çok kıymetli işler, bu yatırımlarla Çanakkale’nin ekonomisini bir üst lige çıkaracak. İş dünyası, halkımız bu yatırımları görüyor ve durması gerektiği yerde duruyor.

Milletimiz Allah’ın İzniyle 24 Haziran Akşamında Da Aynı Kararlılıkla Yine Mesajı Verecektir

Böylesi yatırımlar, böylesi atılımlar gerçekleşirken ülkemizi dizayn etmeye çalışan dış güçler, üst akıl adına ne derseniz deyin 24 Haziran gecesi ortaya çıkacak güçlü Türkiye tablosu sonrasında yeniden kaybedeceklerdir. Ülkemize bir şekilde operasyon çekmek isteyenlere milletimiz 15 Temmuz’da nasıl bir kararlılıkla gerekli mesajı verdiyse Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamında da aynı kararlılıkla yine mesajı verecektir. Bugün ortada böylesi bir tablo varken ülkemiz birçok kanaldan sıkıştırılmak isteniyorken Sayın Erdoğan’ın yanında durmak AK Partiyi desteklemek yerli ve milli olan kendini bu topraklara ait hisseden her Türk vatandaşının birinci görevidir.

 

 

About Post Author