17 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

DÜNYA ŞAMPİYONU ÜMİT BURUNLULAR EZİNE GAZİ’DE

Ağır Sıklet Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular, Ezine Gazi Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek onlarla sohbet gerşekleştirdi.

Gazi Ortaokulu “FIRSAT VERİRSEN HER ÇOCUK BAŞARIR “ düşüncesiyle başlattığı sportif faaliyetlere ek olarak başarılı spor insanlarını okula davet ederek öğrencilerle buluşturuyor.

Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında okulun davetini kırmayarak okulu ziyaret eden Ağır Sıklet Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu, aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular,  öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Ezine Dedeoğlu Etkinlik Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Burunlular’ı Okul Müdür Yardımcıları  Selahattin Arku ve Meltem Mutlu ile Beden Eğitimi Öğretmeni Erdi Tan karşıladı.

Ayrıca öğrencilerden Eda Bayrak’da Ümit Burunlular ile aynı sahnede yer aldı. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği söyleşi etkinliğinin ardından Ümit Burunlular Gazi Ortaokuluna da geldi ve burada kendisine Okul Müdürü Oral Dinçkan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Okul Müdürü Oral Dinçkan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ;

“2023-2024 Eğitim öğretim yılı içerisinde 17 farklı branşta müsabakalara katılarak bu müsabakalarda toplam 18 kupa ve 342 madalya sayısına ulaşan istatistiklerle  Türkiye’de tek olmaktayız. Ayrıca Türkiye’de bireysel branşta kulüp ve okul sporları müsabakalarında en çok madalya kazanarak başarılması güç bir Türkiye Rekoru kırmıştır. 

Cumhuriyetin 100. Yılında Ezine Gazi Ortaokulu olarak birinci hedefimiz Okul sporlarına katılan öğrenci ve branş sayımızı artırarak spor ve fiziksel aktiviteyi yaşam tarzı haline getirmek. Geleceğimiz olan öğrencilerimizi ders dışı etkinliklerde sağlıklı ve sosyal bir birey olarak yetişmelerini gelişmelerini sağlamaktır.”

About Post Author