20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ECEM RABİA KAPLAN, TÜBİTAK ÖDÜLLÜ PROJESİNİ BİGA TSO’DA ANLATTI.

52. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Biga’yı gururlandıran Biga Doğa Koleji Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Ecem Rabia Kaplan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri’nde Coğrafya dalında yaptığı “Bursa’da Yapılaşma Biçimi ve Şehir Dokusunun Kentsel Isı Adacıkları Oluşumuna Etkisi” konulu proje ile teşvik ödülü kazanan Biga Doğa Koleji Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi Ecem Rabia Kaplan, danışman öğretmeni Sevcan Uçar ve Biga Doğa Koleji Kampüs Müdürü Faruk Girgin ve Biga Doğa Koleji Müdürü Musa Çetin ile birlikte Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’ı ziyaret etti. Ziyarette Biga TSO Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu da hazır bulundu.

Projesi hakkında Başkan Doğan’a sunum yapan ve mutluluğunu paylaşan Ecem Rabia Kaplan, destek veren herkese teşekkür etti.

Çalışma ve projelerinden dolayı Biga Doğa Koleji’ni tebrik eden Başkan Doğan, Ecem Rabia Kaplan ve öğretmeni Sevcan Uçar’a birer hediye takdim etti.

Başkan Doğan, “Öğrencilerimizin bu öğretim yılının başından beri salgın döneminin getirdiği kısıtlamalara rağmen danışman öğretmenleriyle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini görüyoruz. Bu mutluluğu bize yaşatan öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi, velisini ve okul yönetimini tebrik ediyorum. Biga’mızdan çıkan her başarı bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.oğan

About Post Author