23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EĞİTİM-BİR-SEN 24 YAŞINDA

EĞİTİM-BİR-SEN 24 YAŞINDA

 

0-1

 

Caner Lüleci ; “Eğitim Bir Sen, dün olduğu gibi bugünde Mazlumun Mağdurun yanında olacak”

14 Şubat 1992 tarihinde Mehmet Akif İnan öncülüğünde kurulan Eğitim-Bir-Sen’in 24. kuruluş yıldönümü, Antalya’da yapılan Büyük Türkiye Buluşması ile kutlandı.

Suriye, Filistin, Bosna-Hersek, Kosova gibi 16 ülkenin Eğitim Sendikalarının temsilcilerinin de katıldığı buluşmada Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın birer konuşma yaptılar.

İkincisi düzenlenen Kısa Film Yarışmasının ödül töreninin de yapıldığı buluşmaya Çanakkale’den Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Numan Yaşar, İl Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyeleri ile İlçe Yönetim Kurulu Başkan ve Yardımcıları da katıldı.

Şube Başkanı Yaşar, kısa sürede Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline gelen Eğitim-Bir-Sen’in genel yetkili sendika olarak kamu çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

Ezine ilçe yönetim kurulu başkanı Caner Lüleci ise yaptığı açıklamada, “24. kuruluş yıldönümü ve 10. Türkiye buluşmamızı gerçekleştirdik. Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde birlik ve beraberlik kavramının tam karşılığını veren Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü Eğitim Bir Sen, dün olduğu gibi bugünde Mazlumun Mağdurun yanında olacak, sadece kuruş değil, duruş sendikacılığı yaparak kamu çalışanlarımıza, ülkemize ve milletimize hizmet etmekten geri durmayacaktır. Bu vesile ile sendikamızın bugünlere gelmesinde, başta Mehmet Akif İnan olmak üzere ebediyete göç eden büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyor, emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

 

2       2-1 2-2         3

4          5

6          7

 

9          ????????????????????????????????????