20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ENGELSİZ SAĞLIK AKADEMİSİ ÇANAKKALE DEVLET HASTANESİNDE

ENGELSİZ SAĞLIK AKADEMİSİ ÇANAKKALE DEVLET HASTANESİNDE

 

02032016_1_0001

 

Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan Engelsiz Sağlık Akademisi Çanakkale Devlet Hastanesinde hayata geçirilmek üzere temelleri atıldı.

 

 

Çanakkale’de yaşamakta olan tüm engelliler ve ailelerinin ihtiyaçlarına yönelik tıbbi tanı-tedavi, rutin sağlık kontrolü, pisiko sosyal destek ve terapiler, sosyal yaşama uyum faaliyetleri sağlık hizmetleri transferi ve uzman sağlık personeli tarafından verilecek olan eğitim hizmetleri sonucunda engelliler ve ailelerinin bedensel sağlık seviyelerini ve ruhsal sağlık seviyelerini yükselterek yaşam kalitelerini geliştirmek için Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan Engelsiz Sağlık Akademisi Çanakkale Devlet Hastanesinde hayata geçirilmek üzere temelleri atıldı.

 

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tezcan Sezgin, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aşkın Mert, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. İsmail Temiz, Mali Hizmetler Başkanı Cevat Sandalcı, Hastane Yöneticisi Uz. Hakan Çetin, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Seval Dokuzoğlu, Çanakkale Valiliği Proje Uzmanı Cantürk Şenol ve Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı Ümit Burunluların katıldığı bilgilendirme toplantısında Proje yazarı ve yöneticisi Rukiye Tunç bir sunum yaparak Engelsiz Sağlık Akademisinde neler yapılacağı hakkında bilgilendirdi.

 

Çanakkale’de engelli hizmetleri koordinasyon merkezi konumunda hizmet vermesi planlanan ve Sakatlar Derneği ortaklığı ile desteklenecek olan Engelsiz Sağlık Akademisi engelliler ve ailelerine danışmanlık ve rehberlik ederek yaşamlarını kolaylaştırmak ve engellilerin sorunlarını ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşarak Çanakkale ilinde engelsiz yaşam şartlarının gelişmesini sağlamak için oluşturuldu.

 

Çanakkale Devlet Hastanesi bünyesinde kurulacak olan proje kapsamında tıbbi hizmetler, psikososyal destek ve terapi, periyodik süreklilik arz eden eğitim hizmetleri, engellileri evlerinden hastaneye-hastaneden evlerine transfer hizmetleri, kaynaştırma etkinlikleri ve tüm engelli hizmetlerini sunabilecek ve koordine edebilecek bir koordinasyon merkezi haline gelecek.

 

 

02032016_1_0002     02032016_1_0003

 

02032016_1_0004