27 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Eski Başkan Mutahhar Elibol Sonsuzluğa Uğurlandı

Ezine’nin eski Belediye Başkanlarından Mutahhar Elibol, uzun süredir tedavi gördüğü rahatsızlığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

1980 darbesinden sonra gerçekleşen ilk yerel seçimlerle göreve gelen ve 1984-1994 yılları arasında Ezine’de 2 dönem SHP’den Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mutahhar Elibol uzun süredir rahatsızlıkları nedeniyle tedavi görüyordu. Elibol yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde 13 Nisan Pazartesi günü sabahı 74 yaşında yaşam mücadelesini kaybederek hayata veda etti.

Elibol’un cenazesi 13 Nisan 2020 Pazartesi günü saat 16.00’da Ezine Merkez Camiinde kılınan Cenaze Namazından sonra ilçe kabristanlığında toprağa verildi.

Yenitip koranavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında cenaze törenine merhum Elibol’un siyasi yol ve dava arkadaşları ile birçok arkadaş ve yakınının katılamadığı çelenkleri ile orada bulunduğu gözlerden kaçmadı.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak merhum Mutahhar Elibol’a Allah’tan rahmet başta oğlu Hüseyin Elibol ve eşi Gülay Elibol olmak üzere yakınları ve sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

About Post Author