13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE 22 EYLÜL SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. 19 Mayıs 1919, esareti asla kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Bugün, bu adımın 103. Yıl dönümünü kutlamanın sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakârlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu özel günü Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, Türkiye gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Milli Mücadelemizin ilk adımı olan 19 Mayıs’in 103. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, saygı, şükran ve rahmetle anıyor, ecdadımızın bizlere emaneti olan bu cennet vatanı daima koruyacaklarına yürekten inandığım gençlerimizin ve tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

EZİNE 22 EYLÜL SPOR KULÜBÜ YÖNETİMİ