16 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KARADAŞLAR İNŞAAT 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

KARADAŞLAR İNŞAAT, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs, ulusumuzun en karanlık döneminde yolunu aydınlatan tarihin adıdır. Daha dört gün önce İzmir işgal edilmişken ‘geldikleri gibi giderler’ diyenlerin, ‘milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ inancında birleşenlerin başkaldırısıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 102 yıl önce ülkemizi işgalden kurtarmak için Samsun’a attığı ilk adım, ulusumuzun kaderini değiştirdiği gibi, bu adımla tarihe adını altın harflerle yazdıran Kurtuluş Savaşımızda başlamıştır. 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

Bugün gençlerimiz bayramlarını sokaklarda, alanlarda kutlayamayacak, Atasını gönüllerince coşkuyla anamayacak. Ama biliyoruz ki Atatürk’ü anmak için onu fikirlerini, duygularını anlamak ve hissetmek yeterlidir. Gençlerimiz, 102 yıl önce Samsundan Havza’ya giderken ‘dağ başını duman almış, gümüş dere durmaz akar, güneş ufuktan şimdi doğar, yürüyelim arkadaşlar’ diye haykıran Atasına hala en gür sesiyle eşlik etmektedir. Atatürk sevgisi bu ulusun ve ulusun yarını olan gençlerimizin kalbinden hiç silinmeyecek, yıllar geçtikçe daha da büyüyecektir

Bu günün gençlerinin, yarının daha büyük Türkiye’sini kuracaklarına olan inancımızla, geleceğimizin teminatı gençliğimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet, rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.