23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesince vatandaşlara ücretiz BOREL dağıtıldı

Ezine Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında vatandaşlara yerli ve milli el dezenfektanı Borel ücretsiz olarak dağıtıldı.

Ezine Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında ilçe Pazar yeri girişinde yerli ve milli üretim olan Borel el dezenfektanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte ilçe pazaryeri girişinde Borel dağıtımını yerinde takip ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Belediye Başkanı Yüksel burada AA Muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovir-19)  ile mücadele çalışmaları kapsamında arge çalışmaları tamamlanıp üretimi yapılarak satışına ve dağıtımına başlanan Borel el dezenfektanlarının temini noktasında hızlı bir yol katettiklerini belirterek, “İlk etapta 6 bin adet sipariş ederek temin ettiğimiz el dezenfektanlarımızı ilçe pazaryeri girişinde değerli Ezine’li hemşehrilerimize ücretsiz olarak dağıtımını yaparak ulaştırıyoruz. Böylelikle pazaryerimize alışverişe gelen vatandaşlarımızın el dezenfektelerine ve sağlıklı ortamda alışveriş yapmalarına vesile olabiliyorsak ne mutlu bizlere. İnşallah bu yenitip koranavirüs vakasının da sonuçlarını hızlı bir şekilde atlatıp sağlıklı günlere en kısa sürede ulaşmak en büyük temennimiz ve duamızdır” dedi.

Belediye Başkanı Yüksel ilçe pazaryerinde vatandaşların sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlama noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, “İlçe pazaryerimize gelen vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri noktasında pazaryeri girişinde termal kamera ile ateşlerini ölçmeye, maskeleri ücretsiz dağıtmaya ve dezenfektan tünelinden geçerek pazaryerine girme işlemlerine bu haftada devam ediyoruz. Pazaryeri içerisinde ve pazaryeri girişinde sosyal mesafe kuralı uygulamasına titizlikle uyulması noktasında vatandaşlarımıza gerekli tüm uyarıları yapıyor bunun uygulamasını da görevli arkadaşlarımız ile birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.