19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Demokratik Sol Parti Ezine Başkanlığınca İlçe Başkanı Gürler Çetin tarafından vatandaşlara koranavirüs tedbirleri kapsamında yıkanabilir nano yüz maskesi dağıtıldı.

Demokratik Sol Parti Ezine İlçe Başkanı Gürler Çetin ilçe pazaryeri girişinde vatandaşlara koranavirüs tedbirleri kapsamında yıkanabilir nano maske dağıttı.

Başkan Çetin gazetemize yaptığı açıklamada koranavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında takılması zorunlu hale gelen maske dağıtımında tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de de sorunlar yaşandığına dikkat çekerek, “Maskelerin satışının yasaklanması işle birlikte gerekli çözümlerin acil olarak alınamamasından dolayı sorunlar yaşanmaktadır. Ancak ücretsiz maske dağıtımında yaşanan aksaklıklar dışarı çıkmak ve maske zorunda takmak zorunda olanları zor durumda bırakıyor. Belediye tarafından dağıtılan maskeler vatandaşlarımıza yeterli gelmemektedir. Vatandaşlarımızın alınan tedbirler kapsamında marketlere, pazaryerlerine ve sokağa çıktıklarında takmakla zorunlu oldukları maskeleri hiçbir yerden temin edememektedirler. Bizde vatandaşlarımızın bu sorununa bir nebzede çözüm olması anlamında partimiz kanalı ile elimizin yettiğince sınırlı sayıda bütçemize göre tek kullanımlık değil yıkanabilir dikişsiz Nano Maskelerimizi İlçe pazarında halkımıza dağıttık. Biz Show yapmadan tiribünlere oynamadan onbinlerce dağıttık diyerek ve bu rakamlara rağmen insanlar maske arıyorsa sorun çözülmemişse buna halkımız gereken cevabı seçimde verecektir.

Ezine Belediyesi maske olayında sınıfta kaldı tamamda ya muhalefet ne yapıyor. İlçemizdeki Maske sorununu kendi belediyelerini örnek göstererek nasıl olduğunu göstererek değil de ilçemizde bütün muhalefet partilerinin bu soruna bir çare olsa kimse mağduriyet yaşamaz

Koranavirüs salgını kapsamında Ezine Belediyesinin aldığı tedbirlerin yetersiz kaldığına dikkat çeken Başkan Çetin, “Dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak yapılan su yardımın tüm vatandaşları kapsamasının gerekli olduğunu ve herkese 100 TL. lik su yardımının yapılmasını istiyoruz. Belediye Başkanımız açıklamalarında tekrar tekrar sokakların sabunlu su ile yıkanarak dezenfekte yaptıklarını belirtmektedir. Bunda abartılacak bir durum söz konusu değildir. Çünkü bu tüm Belediyelerin işçinde bulunduğumuz bu zor durumda en asli görevidir zaten. Nasıl sivrisinek ve kötü haşeratlarla mücadele etmek belediyelerin görevi ise bununla mücadele etmek yine belediyemizin asli görevidir. Yine bir başka konuda ise dar gelirli vatandaşlara yönelik vefa destek grubu üzerinden yapılan yardımlarda da eksiklikler ve haksızlıklar yaşanmaktadır” dedi.

Çetin açıklamasının sonunda koranavirüs salgını nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan, işsiz kalan ve ekonomik sorunlar yaşayan esnafın iş yerlerine bir an önce dönmeleri, işsiz kalanların işlerine kavuşmalarını ve koronavirüs salgının da bir an önce biterek halkın sağlığına kavuşmasının en büyük dilekleri olduğunu belirtti.

 

 

About Post Author