18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Türkiye’nin ilk 100 şirketi içinde yer alan Tatlan Helvalarının sahibi Bahar Koçer Yurt’u kutladı.

Fast Company Türkiye dergisinin belirlemiş olduğu, Türkiye’nin Kadın Girişimciler arasında cirolarına göre kadınlar tarafından kurulmuş 100 büyük şirket açıklandı. Listede Bayramiç’te yer alan Tatlan Helvaları da 42. sırada yer aldı.

 Cirolarına göre kadınlar tarafından kurulmuş 100 büyük şirket arasında Çanakkale’den de bir şirketin olmasına çok sevindiklerini belirten Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, 145 yıldır gıda sektöründe faaliyet gösteren, 5 kuşaktır bir geleneği ödün veremeden takip eden Tatlan’ı ve iş kadını Bahar Koçer Yurt’u tebrik etti.

Yüksek kadın istihdamıyla, kadın emeği, kadın girişimiyle varılan noktanın heyecan verici olduğunu ifade eden Başkan Üzen, kadın girişimcilerle gurur duyduklarını aktardı. Başkan Üzen, Çanakkale’de kadınların girişimcilik yetenekleri ile yeni başarılara imza atacaklarına inandıklarını ve kadın girişimi ve istihdamını desteklerini kaydetti.