19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediye Başkanlığı tarafından Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlatıldı.

Ezine Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya duyurusunda KIZILAY ve AFAD yetkilileri ile yapılan görüşmeler kapsamında meydana gelen depremde depremzedelerin ihtiyaç duyduğu ısınma ve gıda malzemelerinin en geç 31 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar toplama merkezine getirmeleri istendi.

Başkan Yüksel yaptığı açıklamada meydan gelen deprem dolayısı ile çok büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Depremzede vatandaşlarımız için Ezine Belediyesi olarak KIZILAY ve AFAD yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda deprem dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın mont, bot, battaniye, ısıtıcı, ısınma gereçleri, atkı, bere, battaniye, bebek maması, şampuan, sabun, bebek bezi, un, şampuan, kuru gıdaya ihtiyaç duyduklarını öğrendik. Deprem bölgesindeki mağdur vatandaşlarımıza ivedilikle ihtiyaç duyduğu yardımları ulaştıracağız. Yardım yapmak isteyen hemşehrilerimizin yardım malzemelerini 31 Ocak 2020 Cuma günü mesai bitimine
kadar Ezine Belediyesi M.İbrahim Dedeoğlu Etkinlik Merkezimize getirmeleri önemle rica olunur” dedi.

Başkan Yüksel toplanan yardımların ek kısa sürede depremzedelere ulaştırılacağını belirti.

 

 

About Post Author