28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesi Ramazan Ayı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Başkan Babaoğlu yayınladığı mesajında Ramazan ayını kutladı.

Ramazan ayı dolayısıyla Ezine Belediyesi tarafından  ilçe genelinde çeşitli bölgelerde kurulacak İftar Sofralarının yanı sıra  3 Haziran Cumartesi günü ilçe pazaryerinde Ramazan Eğlencesi Programı düzenlenecek. Eğlence programında Kuran-ı Kerim Tilaveti, İlahi Gurubu, Semazen Gösterisi, Hacivat-Karagöz, Cambaz Şov, Tahta Bacak, Palyaço, Karakterler, Ateşbaz ve İlizyonist gösterisi yer alacak.

İFTAR SOFRALARI YERLERİ

  • 30 Mayıs Salı Günü Camikebir Mahallesi Esentepe Mevki 22 Eylül İlkokulu Bahçesinde
  • 2 Haziran Cuma günü Camikebir Mahallesindeki Kamyon Garajı yanı
  • 6 Haziran Salı günü Yılanlıbayır Mevkii Düğün Yeri
  • 8 Haziran Perşembe günü Seferşah Mahallesi Kocahendek Mevki Düğün Yeri
  • 13 Haziran Salı günü Cumhuriyet Mahallesi Erenler Altı Mevkii
  • 15 Haziran Perşembe günü Danişment Mahallesi İmam Hatip Okulu Bahçesi
  • 16 Haziran Cuma günü Gazi Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Anıtın yanı
  • 20 Haziran Salı günü Seferşah Mahallesi Toplu Konutlar Çay Sokak Cahit Özdemir Caddesi
  • 23 Haziran Cuma günü Camikebir Mahallesi Belediye Kahvesi Önü

Başkan Babaoğlu Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj da yayınladı.

Başkan Babaoğlu, Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşlik duygularının pekiştiğini belirterek, mesajında şunları ifade etti.

“Sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını hep birlikte idrak edeceğimiz, manevi güzellikleriyle tüm insanlığı kuşatan mübarek Ramazan Ayına girmiş bulunuyoruz. Ramazan ayı tüm dünyada olmak üzere, İslam Âleminde de barış ve huzurun hâkim olduğu, tüm insanların kardeşlik duygularıyla birlikte yaşadığı günlere vesile olması açısından da mübarek bir ay. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu kutsal ay, mağfiret, bolluk ve bereket ayıdır. Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran Ramazan Ayı, mucizelerle dolu bir aydır. On bir ayın sultanı Ramazan ayının milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, barış ve huzur getirmesini temenni eder, başta Ezineli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ramazan Ayı boyunca kuracağımız İftar Sofralarımızı ve Ramazan Eğlencesi Gecemizi ailenizle birlikte onurlandırmanızı diliyorum.”