17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi, Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) Projesinde lise kategorisinde il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yürütülmeye başlanan Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) ödül töreni yapıldı.

Çanakkale Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Konferans Salonunda yapılan törene, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş ve dereceye giren okulların okul müdürleri katıldı.

Covid-19 nedeniyle törene her okuldan sadece bir temsilci davet edildi.

“Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023” Projesinde Celalettin Topçu Anadolu Lisesi, lise kategorisinde ÎL BİRİNCİLİĞİ ödülünü alarak büyük bir başarıya imza atarak Ezine’yi gururlandırdı. Okul müdürü Mehmet Atik Ekin, okulu adına ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın elinden aldı.

Bu proje ile Çanakkale ilinde; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, resmî ve özel okul öncesi eğitim, ilköğretim ve orta  öğretim kurumlarımızın Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak; Küresel ölçekte hızla değişen ve gelişen dünyada ülkemizin 2023 vizyonuna emin adımlarla ilerleyecek nesiller yetiştirmek,ummandan uygarlığa hızlı adımlarla ilerleyen öz güveni yüksek manevi değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirmek için,hedefine odaklanmış okullar oluşturarak; kurumsal kültür içinde çağdaşlarına fark atan, birlikte öğrenen,öğrendiğini tatbik eden,tatbik ettiğini daima geliştirmeye odaklı öğrenciler yetiştirmek hedefleniyor.

Bu proje ile ayrıca, Türk Milli Eğitiminin temel amaç ve genel ilkeleri kapsamında mevcut bağlı olunan kanun,tüzük, yönetmelik, yönerge, genelge ve resmi yazılar kapsamında, okul ve kurumların, Eğitim Öğretim Alan,  Sosyal ve Kültürel Alan, Sportif Alan, Sanatsal Alan, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Alanı, Proje Tabanlı Gelişim Alanı başlıkları altında kapasitelerini en üst seviyeye çıkararak başarı noktasında özelde Çanakkale’de genelde Türkiye’de anlamlı bir fark oluşturmak da öncelikli hedefler olarak belirlendi.

Okul Müdürü Mehmet Atik Ekin duygularını şu cümlelerle ifade etti ;

“Eğitim teknolojileri alanında hızlı dönüşümün yaşandığı günümüzde okulumuzu geleceğin eğitim modeline hazırlayarak sürekli ve kontrollü bir gelişim sağlamak ve  kurum kültürü oluşturmak için başarı çıtamızı biraz daha yükselterek fark yaratmaya gayret gösterdik.

Projemizin ana hedefi ÇEV 2023 kapsamında 6 alanda belirlenen hedeflere ulaşmak için ekip ruhu ile takım halinde mücadele ederek bireysel başarı yerine ekip başarısı için birlikte hareket etme kabiliyeti ile öğrencilerimizin başarma duygularını geliştirmeye odaklandık.

Bu vesileyle başarıyı ölçebilmek için bir insanın ulaştığı noktaya değil, başarmak için aştığımız engellere bakarak nerden nereye geldiğimizi daha net görme olanağı bulduk. Okulumuz ve Ezine ilçemiz adına mutluyuz ve gururluyuz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum.”